Paauglių pasivėžinimas motoroleriais Panemunės šile kaunietei neprasprūdo pro akis – Kas vyksta Kaune

Paauglių pasivėžinimas motoroleriais Panemunės šile kaunietei neprasprūdo pro akis

Gerėjant orui, jaunimas iš sandėliukų stumia mopedus, bet laisvės pojūčiu ne visada mėgaujasi pagal taisykles. „Kas vyksta Kaune“ pasiekė vaizdo įrašas, kuriame – Panemunės šilo pėsčiųjų takais bevažinėjantys paaugliai. Medžiagą atsiuntusiai skaitytojai toks dvitakčių motorų burzgesio lydimas laisvalaikis smarkiai užkliuvo.

Kaip pasakojo kaunietė, trys motorolerių vairuotojai Panemunės šile dviračių ir pėsčiųjų takais bei miško paklote važinėjosi balandžio 7 d., apie 18 val.

Anot vaizdo įrašo autorės, dvi transporto priemonės buvo be valstybinių registracijos numerių, o du paaugliai – be šalmų. Vienas dar ir vežė mažametį vaiką – tiesa, šis, kaip ir vairuotojas, dėvėjo šalmą, tačiau Kelių eismo taisyklės (KET), rodosi, vis tiek buvo pažeistos.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad mopedai ir lengvieji keturračiai priskiriami AM transporto priemonių kategorijai, o jos vairuotojai sudaro jauniausių eismo dalyvių grupę.

Mokytis vairuoti mopedą galima savarankiškai, bet būtina išlaikyti teorijos egzaminą „Regitroje“ ir įgyti vairuotojo pažymėjimą. Teisė vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius gali būti suteikta jau 15 metų sulaukusiems asmenims.

Čia reikia pažymėti, kad net ir turint teises, remiantis KET 195.3. punktu, mopedais, motociklais (išskyrus motociklus su priekabomis), triračiais ir visų rūšių keturračiais draudžiama vežti vaikus iki 12 metų – iš pažiūros, tokio amžiaus vaizdo įraše užfiksuotas pagrandukas dar nesulaukęs.

Jeigu jaunieji vairuotojai ir patys neturi teisės sėsti ant motorolerio, jiems (turint 16 metų) grėstų atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (LR ANK) 424 str. 2 d., dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės tai daryti, kas užtraukia baudą nuo 300 iki 450 eurų.

Kadangi, kaip minėjo skaitytoja, kai kurie motoroleriai buvo be numerių, pagal LR ANK 415 str. 2 d., nustatyta tvarka neįregistruotų transporto priemonių vairavimas užtraukia baudą nuo 30 iki 40 eurų, o važinėjimas miško paklote pagal LR ANK 282 str. 1 d. graso bauda nuo 20 iki 140 eurų.

Naudojimosi motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas, remiantis LR ANK 432 str. 1 d., vairuotojams užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų. Viską susumavus, jaunuoliams arba jų tėvams už nerūpestingą pasivažinėjimą tektų nemenkai patuštinti kišenes.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.