Palanga ruošiasi anšlagui: pareigūnų dirbs triskart daugiau – Kas vyksta Kaune

Palanga ruošiasi anšlagui: pareigūnų dirbs triskart daugiau

BNS 2021/04/09 18:51
DELFI nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Lietuvos policija šį savaitgalį sustiprins pajėgas Palangoje, laukiant keliautojų po to, kai šią savaitę atsisakyta pratęsti judėjimo ribojimą tarp savivaldybių.

„Išgirdome Palangos mero nuogąstavimus, kad šis savaitgalis Palangai gali būti sudėtingesnis nei įprastai vien dėl to, kad yra atlaisvintas susisiekimas tarp savivaldybių ir visiškai natūralu, kad žmonės yra išsiilgę jūros, išsiilgę Palangos ir pagal tai, kad yra užpildytos vietos, išpirktos rezervacijos, galima teigti, kad judėjimas į Palangą bus“, – žurnalistams Palangoje sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Tikrai policija atsiliepė į šitą informaciją ir teiks galbūt kiek neįprastas paslaugas šiam laikotarpiui – sustiprintas paslaugas tam, kad užtikrintų reikalavimų vykdymą, viešosios tvarkos priežiūrą“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, pajūrio kurorte budės ne tik vietos policijos pareigūnai, tačiau ir policininkai iš aplinkinių rajonų, kelių policijos ekipažai iš sostinės.

„Jeigu vidutiniškai Palangoje dirba du, trys, galbūt keturi ekipažai, tai mes planuojame, kad šį savaitgalį kiekvieną dieną dirbs iki 12 policijos ekipažų, taip pat matysime ir pėsčius policijos patrulius“, – kalbėjo šalies policijos vadovas.

Pasak jo, viešose erdvėse ketinama žmones informuoti ir garsiakalbiais apie karantino reikalavimus dėl būriavimosi, taip pat stebėti žmonių srautus prekybos centruose ir reaguoti į pranešimus dėl vakarėlių.

„Ten, kur bus nustatyti pažeidimai, tai policija iš tokių vakarėlių išvažiuos užtikrinę, kad tie vakarėliai yra pasibaigę“, – sakė R. Požėla.

Jis taip pat pabrėžė, kad ateinantį savaitgalį visoje Lietuvoje pareigūnai atkreips dėmesį į kaimo turizmo sodybas.

„Matome informaciją, kad žmonės masiškai perkasi kaimo turizmo sodybas. Lietuvos policija yra pasirengusi suteikti visą įmanomą pagalbą, paslaugas ir viskas dėl žmonių saugumo“, – teigė policijos generalinis komisaras.

„Vasaros režimas“

Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad šį savaitgalį kurorte galios „vasaros režimas“.

„Bus paprasčiausiai vasaros režimas, kai bus sutelktas dėmesį į Basanavičiaus gatvę, tiltą ir vakarą (…) Jeigu atvažiavote, reikia vieną dalyką suprasti, kad ta atsakomybė yra visų“, – žurnalistams sakė Š. Vaitkus.

Jo teigimu, keliautojai gali užplūsti prekybos centrus, todėl meras ragina vietos gyventojus iš anksto apsirūpinti maistu, kad nereiktų stovėti eilėse.

„Šiuo metu neveikia nei kavinės, nei restoranai, tai žmonės tą savaitgalį turės kažkuo maitintis, todėl natūralu, kad eis į prekybos centrus ir pirks maistą, tai aš raginu miesto gyventojus apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis, kad nereikėtų tose eilėse patiems stovėti“, – kalbėjo Palangos meras.

Paskiepyta 2,4 tūkst. policijos pareigūnų

Lietuvoje jau paskiepyta 2,4 tūkst. policijos pareigūnų ir tarnautojų, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tikisi, kad kitą savaitę skiepijimas vyks gerokai masiškiau.

„Vakar buvo apie 2,1 tūkst., tai dabar dar 300, gal ir galima sakyti, kad pajudėjo masiškesnis vakcinavimas. Visada norisi daugiau, bet yra, kaip yra. Tikimės, kad kita savaitė bus ta lūžio savaitė“, – BNS penktadienį sakė šalies policijos vadovas.

Jo teigimu, antrą vakcinos dozę kol kas yra gavę 16 policijos pareigūnų ir tarnautojų.

Iš viso šiuo metu paskiepyta 2150 pareigūnų, dirbančių kontaktinį darbą, ir 250 tarnautojų, kurie kontaktinio darbo turi mažiau, šalyje iš viso yra apie 8 tūkst. policijos pareigūnų ir tarnautojų.

Pasak generalinio komisaro, saugumo jausmas pareigūnams bus didesnis tada, kai daugiau jų bus paskiepyti antrąja vakcinos doze.

„To saugumo atsiras žymiai daugiau, kai gausime antrą skiepą, bet jis bus po kelių mėnesių, tad šiai dienai to saugumo jausmo per daug nėra“, – teigė R. Požėla.

Jis taip pat sakė, kad šiuo metu prioritetas skiepyti kontakte dirbančius pareigūnus, todėl ir pats ketina skiepytis paskutinis.

„Mūsų eilė turbūt dar negreitai ateis. Skiepo negavau ir esu pasakęs, kad kol visi norintys policininkai nepasiskiepys, tai aš paskutinis skiepysiuos. Yra svarbesnių žmonių, kurie turi vakcinuotis“, – sakė policijos vadovas.

Pareigūnų profsąjungos trečiadienį šalia Vyriausybės surengė protestą, kurio metu reikalavo nedelsiant skiepyti pareigūnus.

Policininkai yra įtraukti į prioritetų sąrašą, tačiau visuomenėje pasipiktinimą sukėlė, kad pirmiau skiepijami nuotoliniu būdu dirbantys dėstytojai ir kiti aukštųjų mokyklų darbuotojai, o ne pareigūnai, vykstantys į įvykio vietą ir tiesiogiai bendraujantys su žmonėmis.

Anksčiau nei pareigūnai taip pat paskiepyti Seimo nariai, merai.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jai pavaldžiose įstaigose nuo pernai kovo COVID-19 buvo užsikrėtę apie 15-20 proc. žmonių.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad šeštadienį daug kur šalyje galima sulaukti lietaus, o aukščiausia temperatūra sieks 6-11 laipsnių šilumos, tuo metu sekmadienį irgi vietomis numatomas nedidelis lietus, tačiau termometro stulpelis gali pakilti iki 13-18 laipsnių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.