Būsima policininkė nedvejojo: judrioje automagistralėje stojo gelbėti motociklininko gyvybę – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Būsima policininkė nedvejojo: judrioje automagistralėje stojo gelbėti motociklininko gyvybę

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šv. Velykų savaitgalį neapsieita be skaudžių eismo įvykių. Lieka tik spėlioti, kokios galėjo būti pasekmės, jeigu eismo įvykį patyrusiam motociklininkui nebūtų greitai ir teisingai suteikta pirmoji pagalba. Skubių gelbėjimo veiksmų ėmėsi Lietuvos policijos mokyklos kursantė Grita Butkuvienė ir kiti eismo dalyviai.

„Važiuojant automagistrale iš Kauno r., Mastaičių k., link prekybos centro „Mega“, priešais mano vairuojamą automobilį staiga pamačiau parkritusį motociklininką. Sustabdžiusi automobilį ir pastačiusi jį padarydama „apsauginę sieną“ nedelsdama nuskubėjau prie sužeistojo. Jau bėgdama link žmogaus supratau, kad jo būklė sparčiai blogėja. Prisiminusi Lietuvos policijos mokykloje gautas pirmosios pagalbos pamokas, padedant kitiems šalia buvusiems asmenims, nuėmiau šalmą.

Nudžiugau, kai žmogus pradėjo kvėpuoti ir atsigavo. Esu dėkinga dėstytojai Silvijai Petrauskaitei už suteiktas žinias ir metodiką, kaip nuimti šalmą, kaip teisingai suteikti pagalbą laukiant greitosios medicinos pagalbos medikų. Kai svarbi kiekviena sekundė, turi tiksliai žinoti ką reikia daryti – nėra laiko abejonėms“, – apie įvykį pasakojo G. Butkuvienė.

Grita Butkuvienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kursantė iškvietė medikus ir, kai kiti į pagalbą atskubėję eismo dalyviai laikė nukentėjusįjį, ji reguliavo eismą nukreipdama į vieną juostą šalikelėje. Kursantė atvira: „Supratau, kad tikrai nesame abejingi kito nelaimei – padėti gelbėti vyriškio sustojo keli pro šalį važiavę žmonės. Viena to nebūčiau padariusi.“

Esant dideliam automobilių srautui, reguliuoti eismą teko ir įvykio vietoje dirbant medikams, kol motociklininkas buvo saugiai išgabentas į ligoninę.

„Esu ne tik būsimoji policininkė, taip pat esu ir buvusi jaunoji policijos remėja. Galbūt dėl šių savo patirčių nepasimečiau, žinojau, kaip reikia nukreipti mašinų srautą, kas yra svarbu eismo įvykio metu sužaloto žmogaus gelbėjimo operacijoje. Kviečiu visus nelikti abejingus kito nelaimei, o labiausiai norėčiau, kad tokių įvykių būtų kuo mažiau“, – išgyvenimais dalijosi kursantė.

Ši istorija pareigūne siekiančiai tapti Gritai parodė, kad policijos pareigūnas kiekvieną akimirką privalo būti pasiruošęs ginti, saugoti ir padėti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA