Prekybininkai jaučiasi supriešinti: Vyriausybė nesugeba pateikti konkrečių argumentų ir kriterijų

BNS 2021/04/07 17:12

Vyriausybei atšaukus planus atidaryti ne maisto parduotuves prekybos centruose ir turgavietėse, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius sako, kad verslininkai jaučiasi supriešinti, nes vieni gali prekiauti, o kiti toliau to daryti negali.

Pasak jo, prekybininkai iš Vyriausybės pasigenda aiškių argumentų ir kriterijų.

„Verslas jaučiasi supriešintas, nes dalis prekybos veikti gali, dalis negali. Priežasčių tam aiškių įvardinamų nėra ir labai norisi paprašyti (…) aiškių kriterijų, kada mes galime laukti, kokių galime tikėtis skaičių ar epidemiologinių užsikrėtimo skaičiaus stabilizavimosi ar mažėjimo procento, prie kurio verslas galėtų derintis“, – Vyriausybės posėdyje sakė M. Statulevičius.

Anot jo, prekybos centrai išgyvens, tačiau jeigu parduotuvės juose liks uždarytos, dalis smulkaus verslo gali žlugti.

„Prekybos centrai išgyvens, jie yra šiltnamiai tiems smulkiesiems verslams, kurie juose veikia, bet kiek tų verslų atsidarys, jeigu dar kelis mėnesius ar savaites bus uždaryti, bus tikrai labai sunku“, – teigė asociacijos prezidentas.

Jis taip pat pabrėžė, jog prekybos centrai yra pasiūlę papildomų saugumo priemonių bei sutiktų didinti kvadratinių metrų skaičių, tenkantį vienam žmogui.

Premjerė Ingrida Šimonytė apgailestavo, kad prekybos atvėrimo klausimas atidėtas. Pasak jos, kol kas nėra aiškios konkrečios koronaviruso atvejų augimo priežastys.

Vyriausybė praeitą savaitę skelbė, kad parduotuvės prekybos centruose, taip pat turgavietėse gali būti atidarytos nuo balandžio 12 dienos, tačiau trečiadienį nusprendė šio klausimo nesvarstyti, atsižvelgiant į didėjantį sergamumą koronavirusu.

Galimai rėmėsi senais duomenimis

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, anksčiau trečiadienį kalbėjusi apie numatomą visos prekybos atlaisvinimą, galbūt rėmėsi praėjusio penktadienio duomenimis.

„Ministrė galbūt rėmėsi ta diskusija, kurią turėjome penktadienį, per tą diskusiją buvo labai aiškiai ir mano pačios pasakyta ir vėliau Vyriausybės išplatinta, kad mes tikimės situacijos bent jau stabilios, kad šituos sprendimus pavyktų svarstyti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, nuoseklaus įvairių veiklų atnaujinimo planas buvo parengtas tikintis stabilaus situacijos gerėjimo, tačiau jai blogėjant, lengvų ir universalių sprendimų tikėtis neverta.

A. Armonaitė trečiadienį ryte LRT radijui teigė, kad Vyriausybė svarstys visos prekybos atlaisvinimą. Ji taip pat sakė, kad panaikinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus nebūtų prasminga vienose jų atidaryti parduotuves, o kitose ne.

„Baigiant galioti judėjimo ribojimams tarp savivaldybių, tai reiškia, kad visoje Lietuvoje gali atsitikti taip, kad bus panaši situacija. Tikiuosi, kad mums pavyks universaliai priimti sprendimą dėl prekybos, kad galima būtų veikti visoje Lietuvoje, nes savivaldybių testavimo, vakcinavimo pastangos yra labai skirtingos. Jeigu savivaldybėje, kuri mažiau testuoja, situacija gali atrodyti geresnė, nebūtinai ji iš tikrųjų yra geresnė. Todėl reikėtų nacionalinio sprendimo“, – sakė A. Armonaitė.

Prezidentūros atstovai siūlė diskutuoti, kad prekybos ribojimai galėtų būti diferencijuojami savivaldybėse pagal sergamumo rodiklius.

Šiuo metu gali veikti tik dalis parduotuvių – kovo pradžioje leista dirbti visoms parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko, tačiau toliau draudžiama parduotuvių, esančių dideliuose prekybos centruose ir neturinčių įėjimo iš lauko, veikla. Kai kurios jų vis dėlto įsirengė įėjimus iš lauko ir veikia.

Lietuvoje trečiadienį nustatyta 1116 naujų COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo sausio 26 dienos, mirė 10 sirgusiųjų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA