M.A.M.A. dalyviams jau dalijamos baudos: su policija bendradarbiauja ne visi – Kas vyksta Kaune

M.A.M.A. dalyviams jau dalijamos baudos: su policija bendradarbiauja ne visi papildyta organizatorių komentaru

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Po kovo 27 d. įvykusios M.A.M.A. transliacijos, kurioje buvo galimai pažeisti karantino reikalavimai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VKP) pareigūnai kovo 29 d. pradėjo administracinę teiseną šios transliacijos organizatorių atžvilgiu.

Visą šią savaitę buvo renkama įvairi informacija ir duomenys, susiję su filmavimu. Pareigūnai analizavo tiek tiesioginės transliacijos įrašus, pasirodžiusius viešojoje erdvėje, tiek ir vaizdo įrašus, užfiksuotus vaizdo stebėjimo kamerų įvairiose erdvėse „Žalgirio“ arenoje, siekiant įvertinti, kas ką ir kada veikė, rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai.

Šios transliacijos/filmavimo organizatorių buvo prašyta įvairių dokumentų, dokumentacijos, susijusios su filmavimu ir ten buvusiais asmenimis bei jų santykiu su vykusia transliacija. Organizatoriai bendrauja ir bendradarbiauja su policijos pareigūnais, savaitės eigoje pateikė prašomus dokumentus, pareigūnai pradėjo jų analizę.

M.A.M.A. apdovanojimai

Šiai dienai Kauno apskr. VPK pradėtos 42 administracinio nusižengimo teisenos pavieniams asmenims, kurie galimai nesilaikė kaukių dėvėjimo ir numatyto atstumo laikymosi reikalavimų (plačiąja prasme (įvairiose erdvėse), kadangi filmavimuose, esant būtinumui, iki 15 min. galima nedėvėti kaukės ir/ar nesilaikyti numatyto atstumo).

8 asmenims, kurie sutiko, jog administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu susimokėti baudą jiems būtų išsiųstas elektroniniu paštu, pareigūnai tai jau padarė. Asmenys per numatytą terminą turi susimokėti po 250 eurų.

Dar 12 asmenų gavo šaukimus atvykti į policijos įstaigą administracinio nusižengimo protokolui surašyti. Ne visi pavieniai asmenys bendradarbiauja su policijos pareigūnais, kai kurie prašo bendrauti per jų vadybininkus ar advokatus.

Pareigūnai primena, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d. (dėl visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimo) numatyta atsakomybė – bauda asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Papildyta 17:48 val. Organizatoriai išreiškė savo poziciją

Penktadienio popietę Vyriausiajam policijos komisariatui išplatinus pranešimą apie muzikos apdovanojimų „M.A.M.A. 2020“ filmavimo dalyviams pradėtas administracinio nusižengimo teisenas, organizatoriai pranešime žiniasklaidai išsakė ir savo poziciją. Apdovanojimų atstovai teigia, kad kiekvienam dalyviui padės išspręsti susidariusią situaciją su advokatu, o su policijos pareigūnais tęs bendradarbiavimą.

„Nuo pat savaitės pradžios bendradarbiaujame su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais. Suteikiame reikalingą informaciją bei medžiagą. Mūsų žiniomis, šiuo metu medžiaga dar tiriama, vis papildoma tuo, kas galėtų būti naudinga tyrimui, tad konkrečių išvadų dėl vykusio filmavimo – neturime“, – teigia organizatoriai.

Vyriausiojo policijos komisariato išplatintame pranešime teigiama, kad šiuo metu pradėtos 42 administracinio nusižengimo teisenos pavieniams asmenims. Tiesa, kadangi šiuo metu dar tiriama pateikta organizatorių medžiaga apie filmavimų detales, siunčiami administracinio nusižengimo protokolai pavieniams asmenims yra neišsiaiškinus ir nenustačius visų tyrimui reikšmingų aplinkybių.

„Bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, suteikdami reikalingą informaciją ir medžiagą, galime daryti prielaidą, kad pareigūnai tarpusavyje nebendradarbiauja ir nepasidalina reikšminga medžiaga, kuri padėtų tyrimui bei nebūtų daromas nereikalingas spaudimas šalies kūrėjams“, – atkreipia dėmesį organizatoriai.

Visiems filmavimuose dalyvavusiems asmenims, muzikos apdovanojimų organizatoriai taip pat turi žinią ir pažada, kad kiekvienam dalyviui bus suteikta reikiama pagalba ir nebus palikti vieni.

„Visi „M.A.M.A.“ ir „Raudonojo kilimo“ audiovizualinių kūrinių kūrime dalyvavę asmenys tikrai neliks be mūsų pagalbos. Susidariusią situaciją padėsime išspręsti kartu su mūsų advokatu bei palaikysime tol, kol reikės patiems dalyviams. Šią ceremoniją, prisitaikydami prie karantino sąlygų ir iššūkių surengėme tam, kad šalies atlikėjai būtų palaikomi itin sudėtingu laikotarpiu, o per praėjusius metus nuveikti darbai būtų įvertinti ir pristatyti plačiai visuomenei. Tad šioje situacijoje išliksime tie, kurie eina kartu su kūrėjais ir palaiko juos“, – teigia M.A.M.A. atstovai.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad Kauno „Žalgirio“ arenoje įvykusiuose apdovanojimų bei „Raudonojo kilimo“ filmavimuose buvo laikomasi kompleksinių saugumo priemonių, SAM rekomendacijų bei užsienio praktikų, todėl viskas įvyko laikantis karantino reikalavimų bei užtikrinant kiekvieno dalyvio sveikatos saugumą.

„Jau anksčiau pranešėme, kad filmavime buvo naudojama kompleksinės saugumo priemonės, tokios kaip „Acon“ gamintojo greitieji Antigeno testai, kurie naudojami šalies ligoninėse, taip pat apsauginės veido kaukės taip pat buvo laikomasi saugaus atstumo. Verta pabrėžti, kad filmavimai vyko laikantis SAM filmavimų rekomendacijomis, kuriomis vadovaujasi ir visos kitos šalyje filmuojamos laidos“, – pabrėžia „M.A.M.A.“ organizatoriai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA