Išsigandusio užsieniečio laiške – baimė dėl danguje barstomų chemikalų – Kas vyksta Kaune

Išsigandusio užsieniečio laiške – baimė dėl danguje barstomų chemikalų

Skaitytojų nuotr.

Portalą „Kas vyksta Kaune“ pasiekė Kaune gyvenančio užsieniečio laiškas, kuriame vyras pasidalino nuogąstavimais apie danguje kovo pradžioje stebėtą reiškinį. Vyras spėjo, kad jo užfiksuotoje nuotraukoje matomas pavojingų chemikalų debesis, kurį galimai ore virš Kauno paskleidė šalies karinės oro pajėgos. Savo atsakymus dėl situacijos pateikė miesto savivaldybė, Kaune situaciją stebintys aplinkosaugininkai, Lietuvos kariuomenė ir galiausiai – meteorologai.

Atsiųstame laiške anglų kalba rašoma, kad laiško autoriaus draugė fiksavo danguje reiškinį, kurį jie abu pavadino „chemtrails“, kas iš anglų kalbos išvertus reiškia „chemijos takas“. Vyras rašė, kad jiems pavyko padaryti keletą nuotraukų, kurių vienoje „chemikalų spalva atrodo dar labiau depresinė“.

Laiške užsienietis teigė, jog jiems yra žinoma, kad tokius chemikalus skleidžia lėktuvai, skrendantys virš Kauno iš karinio Zoknių oro uosto. Jis laiške pridėjo keletą nuorodų į publikacijas ir video medžiagą mažai žinomuose kanaluose anglų kalba. 

Peržiūrėjus atsiųstas nuorodas vis labiau aiškėjo, kad Kaune gyvenantys sutuoktiniai yra įtikėję interneto pagalba skleidžiamomis sąmokslo teorijomis, teigiančiomis, kad iš lėktuvų ore skleidžiami chemikalai yra skirti valdyti žmonių protus, taip pat mažai ką bendro su realybe turinčioms spėlionėmis, kad tai yra cheminis ginklas, kuris keičia orą ir taip veikia žmonių smegenis.

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ užklausą apie galimą karinės aviacijos dalyvavimą barstant chemikalus virš Kauno miesto sutiko pakomentuoti Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovai.

„Dėl Jūsų užklausos, susijusios su lėktuvais ir jų skleidžiamomis medžiagomis – informuojame, kad jokie Lietuvoje skraidantys orlaiviai, nei Lietuvos kariuomenės, nei sąjungininkų, neskleidžia jokių kitokių cheminių medžiagų, išskyrus natūraliai susidarančias variklio išmetamąsias dujas, kokias skleidžia ir bet kokie kiti orlaiviai“, – rašoma mjr. Gintauto Ciunio laiške.

Neformaliai atstovai patikino, kad karinė technika virš miestų skraido itin retais ir išimtinais atvejais, apie kuriuos visuomenė dažniausiai yra informuojama iš anksto.

Apie tai, kad ore virš Kauno nėra skleidžiami kokie nors chemikalai, gavę užtikrinimą iš aplinkos apsaugos specialistų, patvirtino ir Kauno miesto savivaldybės atstovai, patarę dėl šio „reiškinio“ dar pasikonsultuoti ir su Lietuvos meteorologijos centru.

„Gavome jūsų laišką dėl reiškinio paaiškinimo. Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistų, tai yra debesys, tik iš nuotraukos sunkoka pasakyti, kokios tiksliai formos“, – raštu informavo tarnybos atstovė Jolanta Tamošaitienė.

Akivaizdu, kad karantino poveikyje, išvydus paprasčiausius debesis, lakios vaizduotės laišką parašiusiems žmonėms – netrūksta.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA