Kultūros ministras: dideli renginiai iki vasaros tikrai nevyks - Kas vyksta Kaune

Kultūros ministras: dideli renginiai iki vasaros tikrai nevyks

BNS 2021/03/30 08:04
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, kad atnaujinant renginius pirmiausia bus svarstoma leisti atidaryti teatrus, filharmonijas ir kamerines erdves, o dideli renginiai iki vasaros tikrai nevyks.

Ministro teigimu, Vyriausybė kol kas nėra nustačiusi konkrečių datų, tai bus svarstoma po Velykų.

„Mažiau akcento reikėtų dėti į didelius renginius, nes akivaizdu, kad jie jeigu tokie ir galės pradėti vykti, tai tikrai yra vasaros laikotarpis, ne ankstesnis“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

„Šioje vietoje reikia galvoti pasvertai ir pradėti atidarinėti tai, kas mažiausiai kenkia – teatras, filharmonijos, kažkokios kamerinės erdvės, nuo tų dalykų galima pradėti ir čia būtų geriausias testas ir geriausias eksperimentas“, – teigė kultūros ministras.

Prieš kelias dienas didelio dėmesio sulaukė eksperimentas Barselonoje, kur koncerte dalyvavo 5 tūkst. žmonių. Prieš jį visiems dalyviams buvo atlikti antigenų testai ir nurodyta koncerto metu dėvėti FPP2 respiratorius.

„Matome vieną ar kitą pavyzdį, kur vyko kažkoks koncertas eksperimento būdu. Nesakau, kad pas mus to negalėtų būti, bet man norėtųsi, kad mes logiškai, tvariai, aiškiai, žingsnis po žingsnio į tuos atlaisvinimus judėtume, neišprovokuodami pandeminės situacijos į kitą pusę, kur vėl reikėtų kalbėti apie kažkokius uždarymus“, – teigė S. Kairys.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad šeštadienį Kaune įvykę M.A.M.A apdovanojimai viešoje erdvėje sukėlė lietuvių nepasitenkinimą. Kritikuojami buvo ne tik renginio organizatoriai bei dalyviai, bet ir apdovanojimus transliavusi TV3 televizija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA