Pareigūnų savaitė keliuose: įkaušę vairuotojai ir sumanūs būdai bandant išvengti baudos – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Pareigūnų savaitė keliuose: įkaušę vairuotojai ir sumanūs būdai bandant išvengti baudos

Kauno AVPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, kovo 22-28 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi kelių eismo taisyklių. Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 848 greičio viršijimo atvejus.

Pirmadienį, kovo 22 d., apie 16.30 val. Kauno r., kelyje Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda, užfiksuotas gerokai greitį viršijęs automobilis „Honda Civic“, kuris vietoje nustatytų 90 km/val, važiavo 149 km/val greičiu. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Dar vienas greičio mėgėjas su automobiliu „BMW“ šeštadienį, kovo 27 d., apie 16.15 val. buvo užfiksuotas Kauno rajone, kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, kur mobilusis greičio matuoklis vietoje nustatytų 80 km/val fiksavo 145 km/val greitį. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitės lakstūnas / Kauno AVPK nuotr.

Savaitės pradžioje, antradienį, apie 17.35 val. Kauno r., A1 kelyje (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Mercedes Benz“, su kitai transporto priemonei priskirtais valstybiniais numeriais. Automobilio vairuotojas (gim. 1982 m.) buvo neblaivus – jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,21 prom. Tai didžiausias per savaitę nustatytas neblaivumo laipsnis vairuotojui.

Visą savaitgalį (kovo 27-28 d.) Kauno mieste ir rajone buvo vykdoma papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti.

Per abi dienas buvo patikrintas beveik 2 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinti 9 neblaivūs vairuotojai. Visiems jiems nustatytas lengvas girtumas, išskyrus vienos sunkiasvorės transporto priemonės vairuotoją, kuris po vakarykščių išgertuvių, ryte jausdamasis blogai, pavartojo dar daugiau alkoholio ir išvažiavo į miesto gatves pastatyti krovininį automobilį į aikštelę. Šiam vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,75 prom. ir pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Neblaivus vairuotojas / Kauno AVPK nuotr.

Vienas pradedantysis vairuotojas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,43 prom., transporto priemonę neblaivus vairavo jau pakartotinai, už tai vyrui gresia bauda nuo 1000 iki 1500 eurų.

Priemonės metu nustatyti ir 5 vairuotojai, neturėję teisės vairuoti. Dar vienas vairuotojas, pastebėjęs pareigūnų ekipažą, nutarė išvengti patikrinimo ir apsisukęs kirto ištisinę ženklinimo liniją. Kaip vėliau paaiškino, namuose buvo pamiršęs dokumentus, tačiau dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo „užsidirbo“ administracinę baudą – už kelio ženklų nesilaikymą asmeniui gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Kitas vairuotojas, ko gero, taip pat pabūgęs policijos pareigūnų patikrinimo, perdavė transporto priemonę vairuoti teisės neturinčiam asmeniui, už tai gresia bauda nuo 60 iki 120 eurų.

Policijos reidas / Kauno AVPK nuotr.

Visą praėjusią savaitę Kauno apskrities keliuose policijos pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė ir nustatytos lenkimo tvarkos bei įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą kontrolei. Iš viso nustatyti 32 pažeidimai, kuomet buvo pažeista lenkimo tvarka.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 14 neblaivių vairuotojų ir 2 dviratininkus. Dar 10 asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės, užfiksuoti ir kiti pavieniai Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki kovo mėnesio pabaigos – 6), dar 86 sužeisti (pernai – 142). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA