KTU mokslininkai ir Lietuvos karinė žvalgyba pasirašė bendradarbiavimo sutartį – Kas vyksta Kaune

KTU mokslininkai ir Lietuvos karinė žvalgyba pasirašė bendradarbiavimo sutartį

V. Zalatoriūtės nuotr.

Atsižvelgdami į mokslo ir informacinių technologijų svarbą Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (AOTD prie KAM) ir Kauno technologijos universitetas (KTU) šią savaitę pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tai pirmas toks susitarimas, kurį per trisdešimt savo veiklos metų pasirašė Lietuvos karinė žvalgyba.

„Mes gyvename informaciniame amžiuje, todėl technologijos ir žmogus yra neatsiejami. Dėl įvairių sričių specialistų darbo rinkoje varžosi ne tik privataus verslo sektorius, bet ir valstybinės įstaigos. Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra viena iš tų institucijų, kurioms taip pat reikalingos informacinių technologijų ekspertų įžvalgos ir žinios. Tokių specialistų pagalba galime greičiau tobulėti ir pasiekti savo strateginius tikslus“, – teigia Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius pulkininkas Elegijus Paulavičius.

Kaip nurodo Krašto apsaugos ministerija pranešime žiniasklaidai, pasirašyta sutartimi bus plėtojamas karinės žvalgybos ir KTU mokslininkų bendradarbiavimas, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio Lietuvos karinėje žvalgyboje. Kartu planuojamam rengti ir įgyvendinti naujus mokslinius tyrimus. Be to, KTU studentams atsivers praktikos ir įsidarbinimo galimybės krašto apsaugos sistemoje.

Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra Krašto apsaugos ministerijai pavaldi institucija, vykdanti žvalgybą ir kontržvalgybą gynybos, karinėje-politinėje, karinėje-ekonominėje, karinėje-technologinėje ir karinėje-informacinėje srityse. Ši veikla apima ir krašto apsaugos sistemos institucijų veiklą užsienyje bei valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos apsaugą.

„Siekiame tapti profesionalia ir technologiškai pažangia institucija. Pagrindinis žvalgybos įstatyme esantis uždavinys numato stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą gynybos srityje, laiku nustatant kylančias grėsmes, jas užkardant ir šalinant bei informuojant nacionalinį saugumą užtikrinančias institucijas. Tai vienas iš pagrindinių strateginių mūsų tikslų“, – teigia plk. E. Paulavičius.

Karinės žvalgybos personalą sudarantys pareigūnai – profesinės karo tarnybos kariai ir civiliai. Dėl ypatingų reikalavimų tarnybai kandidatai į departamentą atrenkami itin kruopščiai, jiems keliami aukšti profesinių žinių bei įgūdžių reikalavimai.

„KTU gali pasiūlyti įvairių sričių specialistus, turinčius daug mums reikalingų žinių. Nuolat ieškome profesionalų, kurie atlieptų mūsų institucijos poreikius ir pagerintų strateginių tikslų siekimą“, – sako E. Paulavičius. Jis prideda, kad jokia organizacija negali gyvuoti be žmogaus, o technologijos yra neatsiejama šiandienos realybė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA