Nuo šiol Kaune dar daugiau ypatingų suši skonių – atsinaujino „Brolių Juodvarnių“ meniu – Kas vyksta Kaune

Nuo šiol Kaune dar daugiau ypatingų suši skonių – atsinaujino „Brolių Juodvarnių“ meniu

„Broliai Juodvarniai“ sušiai / R. Tenio nuotr.

Naujų skonių ieškančius ir sušius mėgstančius kauniečius pavasario pradžioje pasiekė džiugi žinia – populiari Kauno užkandinė „Broliai Juodvarniai“ klientams pristatė reikšmingai atsinaujinusį meniu. Šilainiuose (Žemaičių pl. 11A) ir Dainavoje (V. Krėvės pr. 11A) veikiančių užkandinių suši meniu papildė beveik 20 naujų, ypatingo skonio suši patiekalų pozicijų, o joms išbandyti pristatytas ir specialus pavasarinis kainos pasiūlymas.

Iki šiol Šilainiuose ir Dainavoje veikiančios „Brolių Juodvarnių“ užkandinės klientus pasitikdavo su beveik 50 skirtingų rūšių suši meniu. Užkandinių suši meistrai klientams siūlė tiek tradicinius, visiems puikiai pažįstamus sušius, tokius kaip „California“ ar „Philadelphia“, tiek ypatingo skonio keptuosius sušius bei suši burito.

Augant klientų susidomėjimui bei naujų skonių lūkesčiams, pavasario pradžioje „Brolių Juodvarnių“ komanda atnaujino meniu, pristatydami beveik 20 visiškai naujų patiekalų variacijų.

„Labai vertiname mūsų nuolatinius klientus, tad siekiame ne tik pateisinti jų lūkesčius, bet ir maloniai juos stebinti. Tikime, kad atsinaujinęs meniu klientams leis atrasti ne tik daugybę naujų skonių derinių, bet ir išbandyti dar neragautų patiekalų. Na, o kad išbandyti naujienas klientams būtų dar maloniau, pavasarį siūlome pasinaudoti specialiu kainos pasiūlymu. Iki balandžio 15 dienos, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, visiems meniu patiekalams taikome 20 proc. nuolaidą“, – sako Petras Rugys, vienas iš „Broliai Juodvarniai“ užkandinių įkūrėjų.

„Broliai Juodvarniai“ suši / R. Tenio nuotr.

Atsinaujinusiame „Brolių Juodvarnių“ meniu užkandinių klientai atras šešias naujas karštųjų suši variacijas bei devynias tradicinių sušių naujienas, tarp kurių – ir iš premium ingredientų gaminami karališkieji „Rainbow Maki“ sušiai. Tiesa, daugiausiai klientų dėmesio naujame meniu sutraukia dvi iki šiol nematytos patiekalų pozicijos. Tai – lašišos sriuba su daržovėmis bei traškiomis bandelėmis ir „Wakame“ salotos su shitake grybais.

„Norime, kad mūsų užkandinėse mėgstamus skonius atrastų visi klientai, nepriklausomai nuo individualių pomėgių ar poreikių. Dėl šios priežasties, meniu gausu skirtingo tipo derinių, tinkamų net ir vegetarams. Taip pat, visada lanksčiai derinamės prie lankytojų norų ir, esant poreikiui, galime sukomplektuoti asmeninius kliento suši rinkinius ar padėklus, kurių įprastinėje meniu pasiūloje nėra“, – sako P. Rugys.

„Broliai Juodvarniai“ meniu naujienos / R. Tenio nuotr.

„Brolių Juodvarnių“ užkandinėse klientai gali užsisakyti tiek pavienius suši komplektus, tiek rinkinius ar net padėklus šventėms.

„Nepaisant kokio dydžio užsakymą klientas atliko, visi suši ir suši rinkiniai yra gaminami čia ir dabar. Tikime, kad siekiant pagaminti puikaus skonio sušius, svarbu ne tik ingredientų suderinimas, bet ir jų skoninės bei maistinės savybės, kokybė. Tad, atitinkamai, šviežumas ir yra pagrindinis mūsų kasdieninės veiklos prioritetas“, – sako užkandinių atstovas.

„Broliai Juodvarniai“ užkandinė / R. Tenio nuotr.

Gardžiais sušiais pasimėgauti norintys kauniečiai bei miesto svečiai atsinaujinusį „Brolių Juodvarnių“ užkandinių meniu gali rasti ČIA.

Užsisakyti ir atsiimti savo užsakymą klientai gali adresu Žemaičių pl. 11A (Šilainiai) bei V. Krėvės pr. 11A (Dainava) arba užsisakyti su pristatymu į namus per mobiliąsias programėles „Wolt“ ir „Bolt Food“.

Daugiau naujienų – „Broliai Juodvarniai“ profilyje „Facebook.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA