R. Matonis tikina, kad saviizoliacijos kontrolės užtikrinti neįmanoma – Kas vyksta Kaune

R. Matonis tikina, kad saviizoliacijos kontrolės užtikrinti neįmanoma

ELTA / Gailė Jaruševičiūtė 2021/03/24 18:25
DELFI nuotr.

Vyriausybei trečiadienį prakalbus apie poreikį griežtinti saviizoliacijos kontrolę ir planuojant lokalių karantinų įvedimą, Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad užtikrinti šimtaprocentinės saviizoliacijos kontrolės nėra įmanoma. Jis taip pat pabrėžia, kad savivaldybėse, kuriose epidemiologinė situacija blogiausia, yra koncentruojamasi ne į tikrinimą, kaip gyventojai laikosi saviizoliacijos, o į judėjimo bei viešųjų vietų kontrolę.

„Manau, kad saviizoliacijos kontrolė yra vykdoma pakankamai efektyviai, didelių nusiskundimų negirdžiu. Mums didžiausia problema, kad tie pateikti duomenys kartais būna neteisingi“, – Eltai teigė R. Matonis.

„Bet šimtu procentų užtikrinti saviizoliacijos kontrolės, aišku, yra neįmanoma“, – atkreipė dėmesį jis.

R. Matonis taip pat teigė, kad, šalyje įvedus lokalius karantinus, „juodosiose“ savivaldybėse užtikrinti gyventojų saviizoliaciją netaptų paprasčiau.

„Atvirkščiai, „juodosiose“ savivaldybėse daugiau dėmesio yra skiriama viešųjų vietų kontrolei, taip pat judėjimo kontrolei, o tose savivaldybėse, kur situacija yra geresnė, kur nėra judėjimo kontrolės, tai ten kaip tik pareigūnai daugiau dėmesio gali skirti saviizoliacijoje esančių asmenų patikrinimams“, – teigė R. Matonis.

Visgi, Policijos departamento atstovo teigimu, savivaldybėms, kuriose epidemiologinė situacija yra blogesnė, skiriama daugiau policijos pajėgų.

„Jeigu ta apskritis nėra į traukta į „juodųjų“ ar „raudonųjų“ savivaldybių sąrašą ir ten nėra taikoma judėjimo kontrolė, tai pareigūnų yra kažkiek skiriama padėti artimiausioms kaimyninėms apskritims. Tai vyksta nuo pat pirmos (karantino – ELTA) dienos“, – teigė R. Matonis.

Pasak Policijos departamento atstovo, kovo mėnesį per savaitę policija vidutiniškai patikrina apie 6 tūkst.–7 tūkst. saviizoliacijoje esančių gyventojų ir išrašo apie 50 protokolų.

ELTA primena, kad premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė teigia, kad šalyje daugėjant koronaviruso atvejų Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti lokalių karantinų įvedimą. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu šalyje trūksta privalomos saviizoliacijos kontrolės.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA