Lietuvoje sulaikyta programinė įranga, galimai skirta masinio naikinimo ginklo kūrimui – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Lietuvoje sulaikyta programinė įranga, galimai skirta masinio naikinimo ginklo kūrimui

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vakar, kovo 23 dieną, Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė programinę įrangą, kurią, kaip įtariama, pažeidžiant masinio naikinimo ginklų ar jų komponentų neplatinimo tarptautinius įsipareigojimus, buvo bandoma eksportuoti į Jungtinius Arabu Emyratus (JAE) nepateikus reikiamų dokumentų.

Kaip rašoma Muitinės pranešime žiniasklaidai, prekes siuntusi Airijos įmonė, atlikdama eksporto procedūras Lietuvoje, nepateikė muitinei atitinkamos formos eksporto licencijos. Muitinei pareikalavus šio dokumento, jis buvo pateiktas pavėluotai, o licencijoje nurodyta informacija pareigūnams sukėlė dar daugiau įtarimų.

Programinę įrangą buvo bandoma eksportuoti į JAE, nors deklaracijoje kaip galutinis gavėjas buvo nurodytas Uzbekistanas.

Tai, kad prekės per JAE gali būti nukreiptos į kitą šalį riziką patvirtino ir tai, kad jos tarpinis gavėjas Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra laisvoji ekonominė zona (LEZ).

ES ir Lietuvos muitinei žinoma, kad LEZ teritorijose vyksta prekyba ir galutinis prekės gavėjas gali keistis, taip nukreipiant prekes į tas šalis ar regionus, kurie tarptautinės bendruomenės pripažįstami pavojingais, kuria masinio naikinimo ginklo programas ar palaiko teroristines grupuotes.

Dėl šio įvykio Lietuvos muitinė pradėjo tarptautinį tyrimą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA