Ministrai ir Seimo nariai pradėti skiepyti „AstraZeneca“ vakcina: A. Verygai teko įrodinėti skiepų naudą - Kas vyksta Kaune

Ministrai ir Seimo nariai pradėti skiepyti „AstraZeneca“ vakcina: A. Verygai teko įrodinėti skiepų naudą

BNS 2021/03/23 12:01
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Ministrai, Seimo nariai antradienį Vilniaus savivaldybėje pradėti skiepyti „AstraZeneca“ vakcina. Vieni pirmųjų į vakcinavimo centrą sostinės savivaldybės pastate atvyko Laisvės partijos, kuriai priklauso ir sostinės meras, atstovai – ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius, taip pat „valstiečiai“ – buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, jo partijos kolega Lukas Savickas ir kiti.

„Gerai, kad nebuvo ilgam sustabdytas vakcinavimas šia vakcina ir kad greitai jis buvo atnaujintas. Aš asmeniškai pasitikiu šia vakcina, ką mes girdime, kiti Vyriausybės nariai irgi skiepijasi, pasitiki. Milijonai žmonių pasaulyje pasitiki, tai yra britų-švedų kompanija, nėra pagrindo nepasitikėti. Savo pavyzdžiu įrodome, kad viskas yra gerai“, – sakė A. Armonaitė.

Ministrė tikisi, kad artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerija atnaujins vakcinavimo prioritetų eilę įtraukdama naujas grupes.

Jos kolegė, finansų ministrė Gintarė Skaistė sako pasitikinti Europos vaistų agentūra ir šalies mokslininkais, patvirtinusiais, kad vakcina saugi.

„Buvome sutarę laukti savo eilės pagal amžių. Bet matome, kad visuomenėje yra susvyravęs pasitikėjimas, dalis žmonių atsisako skiepytis, kad turi tam tikrų baimių. Buvo sutarta, kad mes pasistengsime kiekvienas savo pavyzdžiu parodyti, kad pasitikime ir tų grėsmių yra gerokai mažiau, negu baimių“, – sakė ministrė.

Po vakcinos buvęs ministras A. Veryga sakė, jog jam „ne vieną teko perkalbėti telefonu“ įtikinant skiepų nauda ir tikisi, kad atsisakančių vakcinacijos Seime nebus daug.

Šiuo metu opozicijoje esantis politikas teigiamai įvertino vakcinacijos organizavimą, tačiau turėjo priekaištų komunikacijai, sakydamas, tarp „rimtų komunikacinių klaidų“ buvo ir viena jų – sprendimas trumpam stabdyti vakcinavimą „AstraZeneca“.

Nuo COVID-19 paskiepytas G. Nausėda

„Nebūčiau stabdęs vakcinacijos, juo labiau, kad Europos vaistų agentūra tokio siūlymo ir nebuvo pateikusi. Ką darysi – tikiuosi, kad tie pakeitimai, kuriuos padarė ministras žmonėms leisdamas rinktis vakciną, sudarydamas galimybę pasiskiepyti valstybės vadovams, parodyti pavyzdį, galbūt tam tikra prasme tas klaidas atsvers“, – sakė A. Veryga.

Mišrios Seimo narių grupės atstovas Remigijus Žemaitaitis sako, kad vakcina yra „vienintelė galimybė grįžti į normalų gyvenimą“, tačiau apgailestavo dėl sugriautos reputacijos „AstraZeneca“.

Jo nuomone, be ryškiausio skiepų skeptiko „valstiečio“ Dainiaus Kepenio, Seime gali būti apie 20-30 parlamentarų, kurie atsisakys skiepų.

„Jei mes kritikuosime Seimo narius, kurie toliau su mielu noru Baltijos jūroje braido ir neigia, kad tai yra kovidas, nors patys suserga ir pakankamai sunkiai, dvi savaites kapstosi iš mirties patalo, ir sako, kad nėra kovido – negaliu jų smerkti. Manau, tokių turėsime pakankamai daug, apie 20-30, kurie neis“, – sakė jis.

Iš viso antradienį planuojama paskiepyti per 30 parlamentarų ir maždaug pusę ministrų. Politikai toliau bus skiepijami trečiadienį ir ketvirtadienį. Be jų, savivaldybėje antradienį ketinama paskiepyti dar apie 180 sostinės gyventojų.

Pirmadienį minėta vakcina paskiepytas prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

V. Čmilytė-Nielsen socialiniame tinkle „Facebook“, kad po vakcinos jai antradienio naktį buvo pakilusi temperatūra, ji jautė maudimą dūrio vietoje, tačiau parlamento vadovė tvirtino pasiruošusi antradienio darbui.

Nuo COVID-19 paskiepyta I. Šimonytė

„Bendra savijauta ne žemesnė nei 8 iš 10. Einu pirmininkauti rytiniam posėdžiui“, – rašė Seimo pirmininkė.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras papildė skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto grupių sąrašą į jį įtraukdamas prezidentą, Seimo ir Vyriausybės narius.

Taip siekiama parodyti pasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Ketvirtadienį Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA