Pirmuoju opozicijos lyderiu šiame Seime bus S. Skvernelis – Kas vyksta Kaune

Pirmuoju opozicijos lyderiu šiame Seime bus S. Skvernelis

BNS 2021/03/23 13:58
DELFI nuotr.

Seimo „valstiečiai“ ir „darbiečiai“ antradienį pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Pagal jį, opozicijos lyderio pareigas paeiliui eis abiejų frakcijų atstovai: penkias Seimo sesijas jos priklausys „valstiečiui“, tris – „darbiečiui“.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė pranešė, kad pirmuoju opozicijos lyderiu bus jų frakcijos narys.

„Mes turėjome vienintelį kandidatą ir jį turime – Saulių Skvernelį“, – sakė ji.

Seniūnės teigimu, ši kandidatūra bus patvirtinta artimiausiu metu.

Ekspremjeras S. Skvernelis savo ruožtu tvirtino, kad opozicijos vienijimasis leis geriau atstovauti už ją balsavusiems rinkėjams.

„Siekiame, kad principiniais klausimais būtų labai stipri opozicija valdantiesiems. Tikrai matome galimybę sutarti esminiais klausimais, ir tokiu būdu galėsime atstovauti tai daliai rinkėjų, kurie balsavo už opozicines partijas“, – antradienį žurnalistams sakė politikas.

Anot jo, pajėgų sutelkimas pagerins šansus ir įstatymų leidyboje.

Be to, pasak S. Skvernelio, nuolat reikia ginti opozicijos teises nuo valdančiųjų veiksmų.

„Tikrai šiame Seime nuolat – kiekvienoje sesijoje, iš esmės kiekviename posėdyje – bandoma paminti opozicijos teises vienokia ar kitokia forma. Kada opozicija yra vieninga, su ja skaitomasi kitaip“, – sakė jis.

Koalicijos partneriai susitarė bendradarbiauti kartu veikdami Seimo opozicijoje, rengti koordinacinius pasitarimus, derinti bendras frakcijų pozicijas, įstatymų projektus, darbotvarkes, kartu vykdyti parlamentinę kontrolę, ginti ir saugoti opozicijos teises Seime.

Susitarimą pasirašė „valstiečių“ ir „darbiečių“ frakcijų seniūnai.

Darbo partijos frakcijos vadovas Vigilijus Jukna pabrėžė, kad koalicinėje taryboje visi sprendimai bus priimami tik bendru sutarimu.

„Mūsų tikslas – politinė atsvara dabartinei daugumai, nes matome, kad jų iniciatyvos skaldo visuomenę ir ją reikėtų bandyti vienyti, o ne skaldyti“, – teigė „valstiečių“ seniūnė A. Norkienė.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turi 32 parlamentarus, Darbo partija – dešimt.

Seimo statutas numato, kad jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.

Mažumą šiame Seime sudaro 68 parlamentarai. Be minėtų dviejų frakcijų, jai dar priklauso Socialdemokratų partijos frakcija ir Mišri Seimo narių grupė.

Socialdemokratų atstovai yra minėję, kad dėl prisidėjimo prie opozicijos susitarimo spręs išrinkus naują partijos vadovybę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.