Kaune per praėjusią savaitę užfiksuotas vienas gripo atvejis – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Kaune per praėjusią savaitę užfiksuotas vienas gripo atvejis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 11-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 15,1 atvejį 10 000 gyventojų per savaitę.

Didžiausias sergamumas registruotas Kėdainių rajone – 19,0 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Per savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Kaune ir Kauno apskrities teritorijose sumažėjo 3 proc., užregistruotas 1 gripo atvejis Kaune. Vaikai sudaro 41 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Kauno apskrities ligoninėse asmenų, 11-ąją savaitę hospitalizuotų dėl gripo, nebuvo.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2021 m. 10–11-ąją metų savaitę / NVSC nuotr.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra daugiau nei keturis kartus mažesnis.

Pernai 11-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 69,0 atvejus 10 000 gyventojų per savaitę. Buvo užregistruoti 298 gripo atvejai. Bendras sergančiųjų gripu ir ŪVKTI atvejų skaičius siekė 3875. Vaikai sudarė 50 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA