Savaitės girtumo rekordą sumušęs vairuotojas sunkiai orientavosi aplinkoje – Kas vyksta Kaune

Savaitės girtumo rekordą sumušęs vairuotojas sunkiai orientavosi aplinkoje

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, kovo 15-21 dienomis toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių. Per savaitę mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksuoti 978 greičio viršijimo atvejai, o vienas avariją sukėlęs ir Kauno policininkams įkliuvęs vairuotojas buvo girtas kaip pėdas.

Trečiadienį, kovo 17 d., apie 14.10 val. Kauno r., kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, mobilusis greičio matuoklis užfiksavo savaitės greičio rekordininką – automobilis „Mercedes Benz“, vietoje nustatytų 90 km/val, važiavo 156 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitės lakstūnas greitį viršijo daugiau nei 60 km/val. / Kauno AVPK nuotr.

Antradienio rytą, kovo 16 d., Kėdainių ir Kauno rajonuose, buvo vykdoma papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti.

Patikrinus apie 200 vairuotojų, išaiškintas vienas neblaivus krovininės transporto priemonės vairuotojas (jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,16 prom.) ir keletas kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su krovininėmis transporto priemonėmis (krovinio aukštis neatitiko reikalavimų, nesumokėtas kelio naudotojo mokestis ir kt.).

Analogiška priemonė vykdyta ir penktadienio vakarą, kovo 19 d., šįkart – Kauno mieste bei rajone, čia patikrintas daugiau kaip 200 vairuotojų blaivumas, visi buvo blaivūs. Išaiškinti 4 vairuotojai, neturėję teisės vairuoti ir keletas pažeidimų, kai naudoti specialūs įtaisai skaitmeninio tachografo duomenims klastoti.

Šeštadienio popietė nebuvo sėkminga vienam Šakių rajono gyventojui. Šis kovo 20 d. apie 14.50 val. policijos pareigūnų buvo sustabdytas Kaišiadorių rajone, kelyje Vilnius-Kaunas, po to, kai neblaivus vairuodamas automobilį „Audi A6“ sukėlė eismo įvykį – atsitrenkė į kelio atitvarus. Išlipęs iš automobilio, vyriškis (gim. 1986 m.) sunkiai orientavosi aplinkoje, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas.

Namo važiavęs vyras neneigė vartojęs alkoholio, o galiausiai pripažino, kad dėl girtumo jau yra praradęs vairuotojo pažymėjimą prieš 1,5 metų. Šiam vairuotojui alkoholio matuoklis parodė sunkų girtumo laipsnį – 2,79 prom. ir tai didžiausias nustatytas girtumo laipsnis vairuotojui per visą savaitę.

Savaitgalį, kovo 20-21 d., visoje Kauno apskrityje toliau vykdyta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems vairuotojams ir įvairiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti. Per abi dienas patikrintas daugiau kaip 2,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, 8 vairuotojai buvo neblaivūs, daugumai jų nustatytas lengvas girtumas.

Vienas neblaivus vairuotojas siekė išvengti policijos pareigūnų ekipažų, naudodamas „Waze“ programėlę, tačiau buvo sustabdytas vos pradėjus vykdyti policinę priemonę. Neblaivi, po ilgai užsitęsusio vakarėlio, prie automobilio vairo sėdo ir mergina, kuriai buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 1,07 prom. Išaiškinti ir 4 beteisiai vairuotojai, taip pat vairuotojai, vairavę neapdraustas, be privalomos techninės apžiūros, neįregistruotas transporto priemones ar nesegėję saugos diržų.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 14 neblaivių vairuotojų. Dar 19 asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės, užfiksuoti ir kiti pavieniai Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Visą šią savaitę, kovo 22-26 dienomis, Kauno apskrities keliuose policijos pareigūnai ypatingą dėmesį skirs nustatytos lenkimo tvarkos bei įvažiavimo į priešpriešinio eismo juostą kontrolei. Už įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą, pažeidžiant Kelių eismo taisykles, kai tokie veiksmai nesukelia pavojingos situacijos (t. y. nepriverčia kitų eismo dalyvių staigiai keisti judėjimo krypties ar imtis kitų veiksmų savo saugumui užtikrinti) Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda nuo 60 iki 90 eurų (417 str. 3 d.).

Už pavojingą įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą, lenkimo tvarkos pažeidimus, gresia bauda nuo 170 iki 230 eurų, neturintiems teisės vairuoti nuo 450 iki 600 eurų (420 str. 1 d.), o chuliganiškas vairavimas asmenims užtraukia baudą nuo 450 iki 550 eurų, neturintiems teisės vairuoti nuo 750 iki 1 tūkst. eurų (420 str. 2 d.).

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki kovo mėnesio pabaigos – 6), dar 69 sužeisti (pernai – 142). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA