Laimės dienos proga „Kino pavasaris“ kauniečiams skiria dvi dovanas – Kas vyksta Kaune

Laimės dienos proga „Kino pavasaris“ kauniečiams skiria dvi dovanas

L. Albrikienės nuotr

Jau kovo 18 d. prasidėjo ir iki balandžio 5 d. vyks 26-asis festivalis „Kino pavaasaris“, kuris, kaip ir kasmet, kino gerbėjams pasiūlys unikalių patirčių. Tradiciškai būtent festivalio metu, kovo 20 d., švenčiama Tarptautinė laimės diena, kurią Lietuvoje organizuoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda. Nekantriai didžiųjų kitų metų įvykių laukiantis „Kino pavasaris“ šiemet nusprendė kauniečiams, o ir visiems esantiems Lietuvoje įteikti dvi simbolines laimės suteiksiančias dovanas.

„Veikti ar / ir būti?“ – klausimas, kuris įvairiomis kino formomis ir pasakojimais skleidžiasi „Kino pavasario“ teminėje programoje. Nepaisant to, kad kino teatrai vis dar užverti, su festivalio metų tema siejama ir viena fizinė „Kino pavasario“ dovanojama patirtis – kovo 20–21 d. Kauno autobusų stotyje Laimės dienos proga bus galima aplankyti „Kino pavasario“ video ir garso meno instaliaciją.

Kino pavasario instaliacijos užkulisiai / L. Albrikienės nuotr

Siekdamas tarpdiscipliniškumo ir kinui artimos kalbos, festivalis „Kino pavasaris“ vizualinio identiteto kūrybos procese daug dėmesio skiria video raiškai. Taip šiemet gimė instaliacija, interpretuojanti festivalio metų temą – „Veikti ar / ir būti?“. Naujasis kūrinys – įvairių sričių menininkų bendradarbiavimo rezultatas, atskleidžiantis metų temos nuotaikas, suvokimą ir pajautimą per video darbų bei specialiai kurtos muzikos dermę.

Kaip rašoma Kino pavasario pranešime žiniasklaidai, dailininkė ir ledo instaliacijos kūrėja – Rūta Palionytė, kompozitorė – Elena Šataitė, operatorius – Eitvydas Doškus, montažo režisierė – Gintarė Sokelytė, grafinis dizaineris – Marek Voida.

„Kino pavasaris“ kauniečius ir per Kauną keliaujančius žmones kvies patirti ir išgirsti šią instaliaciją ir apmąstyti festivalio temą tiesiog Kauno autobusų stoties laukiamojoje salėje. Įmonės „Kautra“ su džiaugsmu sutikta instaliacija – savotiška meditacinė zona – bus demonstruojama kovo 20–21 d. nuo 12 iki 14 val.

Taip pat „Kino pavasaris“ Laimės dienos proga kauniečiams ir visiems kitiems kino mylėtojams Lietuvoje dovanoja prancūzišką trumpametražį animacinį filmą „Normalu“ (rež. Julie Caty). Tai ne tik kvietimas lekiantiems per Laimės dienos iniciatyvas stabtelėti vos trumpam, vos keliolikai minučių, bet ir trumpametražių filmų programos, kuri virtualiose kino salėse startuos tik kovo 25 d., anonsas.

Kino pavasario instaliacijos užkulisiai / L. Albrikienės nuotr

Animacinis filmas pasakoja apie Danį, kuris turi stebuklingą galią: vos spragtelėjęs pirštais, jis gauna viską, ko nori. Gyvenimas jam atrodo nuobodus, tad siekdamas save pradžiuginti jis ima vartoti magiškuosius miltus, bet jie vieną dieną baigiasi. „Normalu“ kovo 20 d. nemokamai galima pažiūrėti „Kino pavasario“ virtualiajame kino teatre.

Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyti 104 filmai, iš kurių – 44 trumpametražiai. Filmus galite žiūrėti „Kino pavasario“ virtualiajame kino teatre, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje ir namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“.

Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalis „Kino pavasaris“ yra nepriklausoma privati iniciatyva.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA