Dėl naujos itin pelningos sukčiavimo schemos užsienyje sulaikyti penki lietuviai – Kas vyksta Kaune

Dėl naujos itin pelningos sukčiavimo schemos užsienyje sulaikyti penki lietuviai

BNS 2021/03/18 14:16
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Teisėsauga skelbia trijose valstybėse sulaikiusi penkis lietuvius, kurie įtariami sukūrę indėlinio sukčiavimo schemą ir padarę pusantro milijono eurų siekiančią žalą.

„Operacijos, vykusios Lietuvoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje metu sulaikyti penki asmenys, visi jie yra Lietuvos piliečiai. Pirminiais duomenimis, padaryta žala siekia apie pusantro milijono eurų“, – spaudos konferencijoje sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

Daugiau kaip 500 tūkst. eurų buvo įšaldyti Lietuvoje, dar daugiau kaip 700 tūkst. eurų buvo įšaldyta kitose šalyse.

Teisėsaugos duomenimis, vyriausias įtariamasis yra gimęs 1951 metais, jauniausias – 1978 metais. Du iš jų anksčiau yra buvę teisti Lietuvoje ir Švedijoje, tačiau nebuvo siejami su organizuotu nusikalstamumu.

Pasak S. Gago, nuo sukčių nukentėjo Vokietijos piliečiai, akademinės bendruomenės nariai, ieškoję būdų investuoti pinigus. Patys įtariamieji aktyviai neieškojo aukų ir jų neįkalbinėjo.

„Turime 38 nukentėjusiuosius, jų gali būti ir daugiau. (…) Patys asmenys ieškojo, kaip investuoti, kad jie uždirbtų pinigų“, – pasakojo S. Gagas.

„Suradę informaciją apie indėlinę platformą, patys kreipėsi, patys siuntė prašymus, buvo aktyvūs ir pervedinėjo pinigus“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, nukentėjusieji manė, kad jų vardu atidaromos banko sąskaitos ir jose laikomi indėliai yra saugūs, nors iš tiesų pinigai buvo pervedami į įmones, kurių dalis registruota Lietuvoje, o iš jų – į kitas šalis, kad būtų išgryninti.

„Realizuota sukčiavimo schema yra nauja ir itin pelninga: nustatyta, kad taikyta sukčiavimo schema yra mutavusi investicinio sukčiavimo forma, tai yra, indėlinis sukčiavimas, kurio esminis tikslas – užmigdyti klientų budrumą nuo pusės metų iki trejų metų laikotarpiu, kurio metu naudojamasi galimybe dingti ne tik nusikalstamos veikos pėdsakams, bet ir patiems organizatoriams“, – kalbėjo Vilniaus apskrities policijos viršininkas.

Tyrimas pradėtas vasarį gavus informaciją iš vieno Lietuvos bankų. Nustatytos operacijos, kuriose dalyvavo Lietuvos įmonės ir piliečiai. Dalis nusikalstamu būdu gautų lėšų išgryninta Švedijoje. Pinigai iš Lietuvos bankiniais pavedimais taip pat keliavo į Graikiją, Vengriją, Turkiją, Ispaniją ir Airiją.

„Šiame tyrime figūruoja aštuonios šalys: tai šalys, per kurias buvo pervedami pinigai ir šalys, kuriose buvo atliekama nusikalstama veika“, – kalbėjo S. Gagas.

Tarptautinė operacija vyko kovo 4-12 dienomis, atliktos 26 kratos. Jų metu perimti kompiuteriai, susirašinėjimai ir kita reikšminga informacija.

Sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA