I. Šimonytė: į sergamumo pokyčius savivaldybėse bus reaguojama atitinkamai – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė: į sergamumo pokyčius savivaldybėse bus reaguojama atitinkamai

BNS 2021/03/17 19:30
Žmonės perkasi didžiuosiuose prekybos centruose
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Savivaldybių, kuriose taikomi švelnesni karantino reikalavimai, sąrašas, bus nuolat peržiūrimas, ruošiami algoritmai dėl tolesnių atlaisvinimų, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Šios savaitės pabaigoje turėtume turėti ne visiškai tikslaus, bet pakankamai gerai indikuojančio tyrimo teigiamų atsakymų duomenis ir tada matysime tą tiksliau ir taip, gali būti, kad eigoje tas sąrašas savivaldybių keisis, ypatingai jeigu keisis epidemiologinė padėtis savivaldybėse“, – spaudos konferencijoje sakė ministrė pirmininkė.

„Tikrai nėra taip, kad tas sąrašas yra įkaltas iki balandžio, gegužes ar dar kokio nors mėnesio. Dabar pats nutarimas galioja iki kovo 31 dienos ir tuos apribojimus gali būti, kad peržiūrėsime kitą savaitę, gali būti, kad ir nebus jokio pagrindo peržiūrėti“, – kalbėjo ji.

COVID-19 informacija kovo 14 d. duomenys

Vis dėlto ministrė pirmininkė pabrėžė, kad itin atsargiems su atlaisvinimais reikia būti dėl pavojingesnių viruso atmainų.

„Bet koks žingsniukas primena žingsnį per ledą, kuris gali ne tik, kad sutraškėti, bet jis gali ir įlūžti. Šiandieninis sprendimas grąžinti didžiąją dalį pradinukų į ugdymo įstaigas taip pat yra susijęs su tokia rizika, todėl, kad jeigu situaciją padės valdyti sklandžiai ir tose savivaldybėse epidemiologinė padėtis nepablogės, bus labai gerai, tačiau rizika tokia tikrai yra“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, kol kas nėra svarstoma kokių nors prioritetų dėl tolesnių atvėrimų, tačiau ekspertai ruošia algoritmus, kaip ir kada galėtų būti saugiai atnaujinamos kitos veiklos, tokios kaip kultūros renginiai, prekybos centrų parduotuvės ir kiti, tačiau tai smarkiai priklausys ir nuo epidemiologinės situacijos.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė atnaujinti pradinukų ugdymą 45-iose savivaldybėse, kuriose naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų neviršija 200.

Šių savivaldybių įstaigose pradinukų ugdymas bus vykdomas mišriu būdu, užtikrinant ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas taisykles – asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA