Kaune demaskuotas dokumentų fabrikas: nuo vairuotojo pažymėjimų iki brandos atestatų - Kas vyksta Kaune

Kaune demaskuotas dokumentų fabrikas: nuo vairuotojo pažymėjimų iki brandos atestatų

Kovo 14-ąją, sekmadienį, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, po ilgalaikio tyrimo sulaikė 3 vyrus, kurie, kaip įtariama, gamino ir klastojo įvairiausius dokumentus.

Kaip rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai, sekmadienio pavakarę atlikus kratas Kaune, Žaliakalnyje, bei Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, rasta ir tyrimui paimta kompiuterinė įranga, spausdintuvai, laminavimo aparatai, įvairūs dokumentų trafaretai, šablonai bei gydytojų ir gydymo įstaigų antspaudų klišės.

Taip pat rasta jau paruoštų automobilių registracijos dokumentų (Lietuvos, JAV, Belgijos bei Prancūzijos), brandos atestatų, receptų vaistams ir kitų dokumentų šablonų, vairuotojo pažymėjimų.

Įtariama, kad įvairiausi dokumentai buvo ruošiami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkai. Turimais duomenimis, suklastoti vairuotojo pažymėjimai juodojoje rinkoje kainuoti galėjo 150 eurų, automobilių registracijos dokumentai (priklausomai nuo to, kokios šalies) – nuo 60 iki 150 eurų.

Dėl įvairiausių dokumentų klastojimo Kauno mieste buvo sulaikyti 3 kauniečiai, du gimę 1965 metais ir dar vienas – gimęs 1974 metais. Vakar spręstas klausimas dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo. Vyrams paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d., dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu bei 302-1 str. 2 d., dėl įrangos antspaudams, spaudams, dokumentams ar griežtos atskaitomybės blankams klastoti gaminimo, laikymo, gabenimo, siuntimo ar realizavimo. Vyrams gresia laisvės atėmimo bausmė iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA