Medikai plušėjo visą savaitgalį: užgesus jaunuolio gyvybei, išgelbėtos šešios kitos – Kas vyksta Kaune

Medikai plušėjo visą savaitgalį: užgesus jaunuolio gyvybei, išgelbėtos šešios kitos

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Penktadienio popietę VUL Santaros klinikose užregistruotas potencialus donoras. Tai antrasis nepilnametis donoras šiais metais, išgelbėjęs net šešis kitus sunkiai sergančius žmones. Transplantacijos procedūros vyko visą savaitgalį abiejuose Lietuvos transplantacijos centruose Vilniuje bei Kaune.

Kaip nurodoma Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) pranešime, kovo 12 dieną Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose užgesus jaunuolio gyvybei, po pokalbio su medikais jo tėvai davė sutikimą visus tinkamus organus paaukoti itin kilniam tikslui – kitų gyvybių išgelbėjimui ir išsaugojimui.

Po atliktų tyrimų įvertinta, kad transplantacijai tinka beveik visi galimi organai ir audiniai: širdis, kepenys, inkstai bei ragenos. Siekiant išgelbėti kuo didesnį skaičių žmonių, inkstų ir ragenos poros transplantuojamos skirtingiems recipientams, todėl padovanoti sveiki organai ir audiniai išgelbėjo net šešis sunkiai sergančius ligonius. Jiems po ilgo laukimo laiko padovanota galimybė antram gyvenimui ar ženkliai pagerinta gyvenimo kokybė.

Penktadienį prasidėjęs transplantacijos procesas vyko visą savaitgalį. Sudėtingas operacijas atliko kelios medikų brigados, jos atliktos abiejuose Lietuvos transplantacijos centruose. Eksplantacijos (organų išėmimo) procedūros pradėtos šeštadienio rytą.

Širdis, inkstai bei viena ragena transplantuoti VUL Santaros klinikose, kepenys bei viena ragena – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose.

„Tėvams reiškiu nuoširdžią užuojautą ir padėką už tokį kilnų sprendimą sunkiausią vaiko netekties valandą. Taip pat dėkoju medikams, kurie, atlikdami transplantacijas, neskaičiuoja laiko, sunkias operacijas atlieka ir savaitgaliais – aukoja savo poilsį, laiką su šeima. Jie atlieka išties kilnų ir sunkų darbą.

Žmonių gyvybes gelbstinčios operacijos trunka ilgai, yra be galo sudėtingos. Šeimos apsisprendimo ir medikų atsidavimo dėka, galime pranešti, kad po šio savaitgalio net šešiems žmonėms suteikta viltis vėl gyventi kokybišką gyvenimą. Juk tai – neįkainojama“, – cituojamas transplantacijas koordinuojančio NTB direktorius Artūras Bagotyrius.

Šiais metais užregistruota 17 potencialių donorų. Tai – antrasis nepilnametis donoras, pirmasis registruotas šių metų vasario viduryje, o kai kurie jo organai taip pat buvo persodinti Kaune.

2020 metais buvo užregistruoti trys efektyvūs nepilnamečiai donorai, kurių organai išgelbėjo net penkių kitų vaikų gyvybes.

Pritarimą organų donorystei išreikšti gali kiekvienas pilnametis Lietuvos gyventojas, pasirašydamas sutikimą, kad jo organai ir audiniai po mirties būtų paimti ir atiduoti transplantuoti. Tai padaryti galima NTB portale, visose gydymo įstaigose, „Eurovaistinės“ vaistinėse. Pasirašęs tokį sutikimą asmuo gauna simbolinę Donoro kortelę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA