Užsieniečio su „Range Rover“ triukas Kauno pareigūnų neapdūmė – Kas vyksta Kaune

Užsieniečio su „Range Rover“ triukas Kauno pareigūnų neapdūmė

Kauno apskrities VPK, R. Tenio nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, kovo 8-14 dienomis toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 480 greičio viršijimo atvejų. Vienas vairuotojas nuo „trikojų“ „akių“ automobilio numerį slėpė šviesą atspindinčia plėvele.

Kaip nurodoma Kauno apskrities VPK pranešime, trečiadienį, kovo 10 d., 08.20 val., H. ir O. Minkovskių g. mobilusis greičio matuoklis užfiksavo didžiausią praėjusios savaitės viršytą greitį – automobilis „Nissan X-Trail“ vietoje nustatytų 50 km/val. važiavo 106 km/val. greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitės rekordininkas – daugiau nei dvigubai greitį viršijęs „Nissan X-Trail“ / Kauno apskrities VPK nuotr.

Praėjusią savaitę į kelių policijos pareigūnų akiratį pateko ir ne vienas neblaivus vairuotojas. Penktadienio, kovo 12-osios, naktį, apie 01.30 val., Ringauduose patikrinimui buvo sustabdytas įtartinai manevruojantis automobilis „Mercedes-Benz“. Bendraujant su automobilio vairuotoju (gim. 1977 m.), nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas – vyras pripažino vos prieš dvi valandas vartojęs alkoholio. Pareigūnai alkoholio matuokliu vairuotojui nustatė vidutinį girtumo laipsnį – 2,14 prom. Tai didžiausias per visą savaitę nustatytas girtumo laipsnis automobilio vairuotojui.

Tos pačios dienos pavakarę, apie 18.40 val., Kauno rajone, magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, dviratį vairavo neblaivus vyras (gim. 1967 m.). Jam taip pat nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom. Už tai vyrui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (LR ANK) 428 str. 8 d. – už dviračio vairavimą esant neblaiviam jam gresia bauda nuo 150 iki 200 eurų.

Penktadienį buvo pradėta ir visą savaitgalį tęsta papildoma policinė priemonė, skirta neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Iš viso per savaitgalį Jonavos rajone, Kauno mieste ir rajone blaivumą teko pasitikrinti daugiau kaip 3000 vairuotojų.

Šeštadienį, kovo 13 d., Kauno mieste ir rajone buvo išaiškinti 5 neblaivūs vairuotojai, visiems jiems nustatytas lengvas girtumas (0,78 prom., 0,52 prom., 0,98 prom., 0,68 prom. ir 0,89 prom.). Iš jų keturiems vairuotojams gresia baudos nuo 800 iki 1100 eurų, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 422 str. 5 d.

Kaune nusižengusiems vairuotojams nustatytas lengvas girtumas / Kauno apskrities VPK nuotr.

Vieno vairuotojo, 2013 m. praradusio teisę vairuoti, jos nesusigrąžinusio ir nesumokėjusio baudos, laukia gerokai didesni nemalonumai – už pakartotinį vairavimą apsvaigus neturint teisės vairuoti, asmeniui gresia bauda nuo 1200 iki 2000 eurų (LR ANK 427 str. 1 d.), už vairavimą neturint teisės vairuoti, kai tokia teisė yra atimta ar sustabdyta, gresia bauda nuo 1100 iki 1500 eurų (LR ANK 424 str. 4 d.), taip pat numatyta ir automobilio konfiskacija. Dar 5 vairuotojai vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės, visiems jiems gresia baudos nuo 300 iki 450 eurų (LR ANK 424 str. 2 d.).

Sekmadienio popietę Jonavos r., toliau tęsiant patikrinimus, buvo nustatyti dar 2 neblaivūs vairuotojai – 0,5 prom. ir 1,91 prom., pastarasis teigė vykęs į greitojo maisto restoraną, tačiau vietoje to, už vairavimą išgėrus daugiau kaip 1,51 prom., jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281/1 str. Išaiškinti dar 2 vairuotojai, neturėję teisės vairuoti – vienas jų nesusigrąžino teisės vairuoti nuo 2014 m., kai ši buvo atimta. Viešosios tvarkos pažeidimų per visą savaitgalį neužfiksuota.

Praėjusią savaitę fiksuotas ir nekasdienis KET pažeidimas – Kaune, Maironio gatvėje, užsienio pilietis (gim. 1989 m.) vairavo automobilį „Range Rover Land Rover“, ant kurio valstybinio numerio ženklų simbolių buvo užklijuota šviesą atspindinti plėvelė, skirta užmaskuoti valstybinį numerį, t. y., fotografuojant su blykste, valstybinio numerio simboliai atsispindi ir jų nesimato.

Vairuotojas teigė apie maskuojančią plėvelę nieko nežinojęs. Taip pat nustatyta, kad automobilio priekinių šoninių stiklų šviesos laidumas mažesnis, negu leistina neturint leidimo. Už šiuos pažeidimus vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 415 str. 2 ir 5 d. Už šiuos pažeidimus atitinkamai teks susimokėti nuo 30 iki 40 ir nuo 240 iki 340 eurų baudas.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 11 neblaivių vairuotojų ir 2 dviratininkus. Išaiškinta ir 15 vairuotojų, neturėjusių teisės vairuoti transporto priemonių, bei kiti pavieniai KET pažeidimai.

Policija primena, kad Kauno apskrityje šiais metais žuvo 3 eismo dalyviai (pernai iki kovo mėnesio pabaigos – 6), dar 61 sužeistas (pernai – 142). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis KET, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA