Kauniečiams senka kantrybė: nei dviračiu važiuoti, nei automobilio palikti – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Kauniečiams senka kantrybė: nei dviračiu važiuoti, nei automobilio palikti

Taikos pr. takai
R. Tenio nuotr.

Netrukus metus laiko skaičiuosiantis Taikos prospekto remontas vis labiau piktina kauniečius. Dėl šaltos žiemos užsitęsę darbai atnaujinami tik dabar, o pavasariu pasidžiaugti ir ekologišką transportą laukan ištraukti norintys kauniečiai vis dar susiduria su kliūtimis dviračių takuose, aštrių žodžių negaili ir be automobilio parkavimo vietų likę gyventojai. Kada gi baigsis Taikos prospekto rekonstrukcija?

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi Taikos prospekto rekonstrukcijos darbais nepatenkintas kaunietis, jo teigimu, miestiečiams jau atsibodo iki galo neatliktas darbas, tuo labiau šaligatviai, kuriais dviračiu važiuoti tiesiog neįmanoma.

„Išarti šaligatviai, neįmanoma su dviračiu iki darbo nuvažiuoti. Sugalvojo atnaujinti visą taką, kad dviračių nebūtų važiuojamojoje kelio dalyje, kad nesikirstu su automobiliais, bet tas takas nėra naudojamas. Orai šiltėja, norisi palikti automobilį ir pradėti judėti ekologiška transporto priemone“, – apmaudo neslėpė vyras.

Automobilį palikti ore?

Ilgai besitęsiantys Taikos prospekto rekonstrukcijos darbai nepatogumų kelia ir daugiabučių gyventojams, kurie automobilius buvo įpratę palikti tiesiog gatvėje.

„Jau spalio pabaigoje Kaune, Taikos prospekte, prasidėjo kelio ir šaligatvių rekonstrukcija, kuri tęsiasi iki šiol. Tvarkant šaligatvius, buvo visiškai pašalinta sena danga ir gyventojų automobilių parkavimosi vietos, o tai reiškia, kad visi yra priversti ieškoti kur gi pasistatyti savo automobilius. Taigi situacija nepavydėtina, manau žmogiška būtų suprasti, kad ore automobilio nepasistatysi. Tačiau to tikrai nesupranta policijos pareigūnai, kurie „prigaudinėja“ tokius paklydėlius ir išrašo jiems baudas“, – piktinasi dar viena kaunietė.

Moteris tvirtina su tokia situacija susidūrusi kovo 2 dieną, kuomet grįžusi po darbo nerado, kur pasistatyti automobilio, jį esą palikusi po kelio ženklu Stovėti draudžiama, tačiau toje atkarpoje transporto priemones gyventojai, moters teigimu, palieka nuolat, o baudų iki šiol nėra gavę.

„Visų, kurie teigs, kad galima pavilkti užpakalį ir pasistatyti automobilį toliau, paklausiu, ar jūs norėtumėte, kad pasistatyčiau jūsų kieme? Nes supraskite mane teisingai, kelių ir šaligatvių renovacija atėmė iš 63 butų gyventojų parkavimosi vietas, automobiliai visiškai netelpa. Dar noriu pridėti, kad aplink daugiaaukštį pastatą yra kelios įmonės, kurios privatizavo parkavimosi vietas ir ten statyti taip pat griežtai draudžiama. Taigi, norėčiau paklausti, ar manote, kad yra sąžininga išrašyti baudas už parkavimą ne vietoje, kai yra tokia situacija su parkavimu?“, – skaudulius dėsto moteris.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis „Kas vyksta Kaune“ patikino, kad šioje vietoje po gatvės rekonstrukcijos bus įrengtas išilginis parkavimas.

Darbai išjuda iš mirties taško

A. Pakalniškis naujienų portalui taip pat komentavo, kad Taikos prospekto darbai atnaujinami nuo kovo antros savaitės. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo teigimu, rangovai vykdo šaligatvio ir dviračių tako bortų klojimą, pagrindų ir dangų įrengimą.

Planuojama, kad šaligatvio ir dviračių tako darbai atkarpoje nuo Kovo 11-osios gatvės iki Savanorių prospekto (dešinė pusė) turėtų būti baigti iki gegužės pabaigos.

Kitoje pusėje darbus planuojama baigti iki rugsėjo 1 d., o galutinai darbus Taikos prospekte numatoma užbaigti iki spalio 1 d.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad darbai Taikos prospekte prasidėjo pertvarkomis vienoje judriausių vadinamoje „Aklųjų“ sankryžoje. Ji tapo pralaidesnė atsisakius priešingas eismo puses skyrusios žaliosios juostos ir įrengus papildomą eismo juostą, iš kurios galima sukti kairėn į Savanorių prospektą.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.