Kauno rajonas nusiteikęs šventiškai: nuo istorinių fotografijų iki tautiškų rankdarbių – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Kauno rajonas nusiteikęs šventiškai: nuo istorinių fotografijų iki tautiškų rankdarbių

R. Tenio, Kauno raj. sav. nuotr / Kas vyksta Kaune montažas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kauno rajono gyventojai kviečiami švęsti virtualiuose renginiuose, konkursuose, žygiuose, viktorinose. Tokiomis pramogomis pasirūpino kultūros centrai.

Raudondvaryje – istoriniai kadrai

Vienas ryškiausių šiai datai skirtų akcentų – Raudondvario menų inkubatoriaus kiemelyje rengiama žymaus fotomenininko, Nacionalinės premijos laureato Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Kelias į laisvę“, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė pasakojo, kad po atviru dangumi rengiamai ekspozicijai atrinktos fotografijos, kuriose užfiksuoti momentai nuo Sąjūdžio susikūrimo iki Nepriklausomybės atkūrimo.

Vienoje nuotraukų – 1989 metų pavasarį ant Pyplių piliakalnio vykusi skautų priesaika.

„Tada man dar nebuvo nė keturiolikos. Su keliais bendraamžiais, nepaisydami darganoto oro, nuo Kauno pėsčiomis atpėdinome iki Pyplių piliakalnio. Sušalę, bet patenkinti, tarėme priesaikos žodžius. Tai buvo pirmieji skautų įžadai atgimstančioje Lietuvoje. Iki valstybės atkūrimo dar buvo likę beveik metai“, – prisimena Arūnas Andriuškevičius.

Paroda „Kelias į laisvę“ Raudondvario dvare veiks nuo kovo 11 iki balandžio 4 d. Dvaro teritorijoje vakarais įsižiebs trispalvės girliandos, prie kurių bus galima nusifotografuoti.

Kviečia geriau pažinti kraštą

Zapyškio laisvalaikio salė Lietuvos nepriklausomybės dienos proga kviečia gyventojus leistis į kelionę kultūriniu maršrutu „Zapyškio krašto knygnešiai“. Alšėnų seniūnijos gyventojai galės dalyvauti orientaciniame žygyje Alšėnų krašto partizanų keliais.

Į žygius ir pažintinius turus taip pat kviečia Vilkijos, Ramučių, Raudondvario kultūros centrai, Neveronių, Ličiūnų laisvalaikio salės, Linksmakalnio seniūnija.

Laisvalaikio salės savo „Facebook“ paskyrose džiugins virtualiais koncertais.

Samylai organizuoja teatralizuotą sveikinimą Lietuvai, istorinius įvykius pasakos VDU HMF prodekanas Giedrius Janauskas.

Garliavos sporto ir kultūros centras transliuos virtualų renginį, skirtą kardinolo Vincento Sladkevičiaus metams paminėti ir vokalinio kolektyvo „C.re.do“ video sveikinimą.

Užliedžių laisvalaikio salė organizuoja tradicinį virtualų piešinių konkursą „Piešiu aš Lietuvą“. Kiti laisvalaikio renginių organizatoriai irgi savaip švęs Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Mezgė kojines kūdikiams

Samylų kultūros centras inicijavo akciją „Nuo mažos pėdutės iki didelių darbų”. Idėja pakviesti bendruomenę megzti tautiniais motyvais papuoštas kojinaites naujagimiams kilo kultūros centro projektų vadovei Rimantei Adomaitytei.

Naujajai kartai kojinytes mezgė Samylų, Rokų, Garliavos apylinkių, Taurakiemio ir Linksmakalnio seniūnijų moterys. Iš pradžių buvo galvota šildančias dovanas įteikti penkių seniūnijų naujagimiams, tačiau susidomėjimas iniciatyva buvo toks didelis, kad mezginių užtektų viso Kauno rajono naujagimiams.

Jolanta Ulanavičienė iš Vaišvydavos tarp tiesioginio darbo bei savanorystės ligoninėje, numezgė ir perdavė virš 30 porų kojinaičių. Daug darbo ir širdies įdėjo ir Taurakiemio bendruomenės narė Vaidė Sakalauskienė, Samylų gyventoja Lina Kluonienė, Ilgakiemio folkloro ansamblio „Sedula” narės.

Iniciatyvos partneriais tapo Kauno rajono civilinės metrikacijos skyrius, kurio darbuotojai padės kojinytėms surasti pėdutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.