Įsigalioja dar vieni karantino pakeitimai: be neigiamo COVID-19 testo keliautojai į Lietuvą neįleidžiami - Kas vyksta Kaune

Įsigalioja dar vieni karantino pakeitimai: be neigiamo COVID-19 testo keliautojai į Lietuvą neįleidžiami

BNS 2021/03/10 08:10
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Nuo trečiadienio Lietuvoje atnaujinami praktiniai vairavimo užsiėmimai bei egzaminai, taip pat įsigalioja prievolė iš anksto turėti neigiamą koronaviruso testą atvykstant į šalį.

Sprendimą vėl leisti praktinį vairavimą Vyriausybė prieš savaitę priėmė po šalies didmiesčiuose surengtų protesto akcijų.

Vyriausybė taip pat svarstė jau trečiadienį teikti Seimui pataisas, kurios reglamentuotų privalomą tyrimą dėl koronaviruso, taip pat ir vairavimo instruktorius ir egzaminuotojus. Tačiau Ministrų kabinete kilus neaiškumų dėl formuluočių, šio klausimo svarstymas Vyriausybėje perkeltas į trečiadienio popietę rengiamą posėdį.

Egzamino laukia apie 11 tūkst. vairuotojų

„Regitroje“ yra susidariusi apie 11 tūkst. egzamino laukiančių vairuotojų eilė – apie mėnesis papildomo darbo, skelbia LRT radijas.

„Mes faktiškai du su puse mėnesio, vos ne tris mėnesius, būsime kaip neegzaminavę vairuotojų. (…) Tai yra 11 tūkst. žmonių per tą laikotarpį“, – LRT radijui trečiadienį sakė „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

„Tai yra panašiai mūsų mėnesio darbas, jeigu dirbtume su šiais žmonėmis, mes minimum mėnesiui susigeneravome darbo papildomai“, – kalbėjo jis.

Dauguma būsimųjų vairuotojų – jauno amžiaus. Įstaiga planuoja, kad eiles trumpins egzaminavimą vykdydama ir išeiginėmis dienomis.

Keliautojams privalomas neigiamas testas

Karantino pakeitimai taip pat numato, kad nuo trečiadienio visi atvykstantys asmenys turi turėti ne seniau nei prieš tris paras atliktą COVID-19 tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą.

Reikalavimai netaikomi per Lietuvą vykstantiems tranzitu, persirgusiems ar pasiskiepijusiems asmenims, taip pat jaunesniems nei 16-os. Iki šiol testus buvo galima atlikti ir atvykus į Lietuvą.

Antrasis karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje įvestas pernai lapkričio 7-ąją, jis šiuo metu galioja iki kovo pabaigos. Vyriausybė gerėjant epidemiologinei situaciją numato palaipsniui švelninti jo suvaržymus.

Statistikos departamento duomenimis, naujų koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis per dvi savaites Lietuvoje siekia 237.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA