Žiema taip lengvai nepasiduos: temperatūra kris, snigs ir siautės stiprus vėjas – Kas vyksta Kaune

Žiema taip lengvai nepasiduos: temperatūra kris, snigs ir siautės stiprus vėjas

Gausus sniegas Kaune
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Penktadienio dieną dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, bet ir saulė dažnai pasirodys. Per daugelį rajonų slinks trumpalaikio pobūdžio daugiausia negausūs krituliai, vyraus šlapdriba ir sniegas, praneša sinoptikai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, virš mūsų šalies telksis šalto oro masė, temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos, ten kur laikysis neigiama temperatūra laikysis ir plikledis. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų vėjas.

Šeštadienio naktį debesuotumas mažės, trumpai ir negausiai pasnigs tik vietomis ir tik pirmoje nakties pusėje. Šiaurės vakarų, vakarų vėjas aprims. Pragiedrėjus ir vėjui aprimus temperatūra sparčiai kris, paryčiais oras atšals iki 4–9, pajūryje 1–3 laipsnių šalčio, vietomis susidarys plikledis, kuris laikysis ir ryto valandomis.

Šeštadienio dieną iš šiaurės artės ciklonas. Debesuotumas po truputį didės, popietę ar tik vakarėjant šiauriniuose rajonuose kai kur iškris negausūs mišrūs krituliai. Visą dieną stiprės pietvakarių, vakarų vėjas, popietę šiaurinėje šalies dalyje vietomis gūsiai sieks 15–18 m/s. Temperatūra įdienojus pakils iki 0–4 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį ir rytą per šalį slinks ciklono atmosferos frontas – vyraus apniukę orai, daugelyje rajonų numatomi krituliai, bet daugiausia negausūs, vyraus šlapdriba ir sniegas. Dieną debesys retės, pasirodys saulė, o trumpalaikiai krituliai numatomi tik vietomis.

Visą parą pūs stiprus pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, vėjas, naktį ir rytą daug kur gūsiai sieks 15–20 m/s, dieną vietomis 15–18 m/s. Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, dieną pakils iki 0–4 laipsnių šilumos. Naktį ir rytą vietomis bus slidu.

Pirmadienį vyraus nepastoviai debesuoti orai, naktį daug kur, dieną vietomis trumpai ir negausiai pasnigs. Vakarų, šiaurės vakarų vėjas po truputį rims, naktį vietomis gūsiai dar sieks 15 m/s. Naktį temperatūra kris iki 2–7 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie 0 laipsnių, dieną temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį debesys prasisklaidys, kritulių būti neturėtų. Šals iki 4–9, pajūryje 1–3 laipsnių šalčio. Dieną debesuotumas didės, į pietvakarinius rajonus atkeliaus krituliai, daugiausia sniegas. Temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA