Trečiadienį Lietuvoje patvirtinta 517 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė – Kas vyksta Kaune

Trečiadienį Lietuvoje patvirtinta 517 naujų koronaviruso atvejų, 10 žmonių mirė „liepsnoja“ Kauno įmonės

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota 517 naujų koronaviruso atvejų, patvirtinta 10 mirčių, skelbia Statistikos departamentas.

Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, siekia 256. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas 7%.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 200 tūkst. 884 žmonės. Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 187 tūkst. 737 žmonės (deklaruotas: 141 tūkst. 983 žmonės), statistiškai šiuo metu serga 7117 žmonių (deklaruotas: 51 tūkst. 871 žmogus).

Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta – ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.

Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos dėl įvairių priežasčių.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3294 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 6594 mirtys.

Praėjusią parą šalyje atlikti 7537 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 114 tūkst. 751.

Be to, per parą atlikti 626 antigeno tyrimai. Iš viso jų atlikta 35 tūkst. 286.

Pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze praėjusią parą paskiepytas 8831 žmogus, antrąja doze – 2124 asmenys. Iš viso šalyje pirmąja doze paskiepyta 189 tūkst. 903 žmonės, abiem dozėmis – 76 tūkst. 81 asmuo.

Papildyta 11.05 val.

„Liepsnoja“ kauno įmonės

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1106 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 60 586 asmenys, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 52. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Per vakar parą atvejai buvo užfiksuoti Šakių vaikų darželyje ,,Klevelis“. Su šiuo protrūkiu yra siejama iš viso 3 atvejai. Iš jų per vakar parą patvirtintas 1 atvejis darbuotojui.

3 susiję COVID-19 ligos atvejai, iš kurių du pirminiai ir vienas antrinis, nustatyti padangų atliekų surinkimu ir perdirbimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Kaune. 2 susiję COVID-19 ligos atvejai nustatyti statybų sektoriaus darbais užsiimančioje įmonėje Kaune.

Naujas protrūkis nustatytas apsaugos įmonėje Klaipėdos padalinyje. Susirgo 2 darbuotojai. Registruoti 4 nauji COVID-19 ligos atvejai, susiję su protrūkiu Varėnos ligoninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 11 atvejų.

Registruotas 1 naujas atvejis, susijęs su protrūkiu VSAT Kabelių užkardoje. Iš viso COVID-19 liga nustatyta 5 darbuotojams. Kupiškyje įsikūrusio vieno iš šalyje veikiančio banko klientų aptarnavimo skyriuje registruoti 2 atvejai. Susirgo 2 darbuotojai.

Statybos įmonėje Kupiškyje iš viso su protrūkiu siejami 8 atvejai. Susirgo 8 darbuotojai. Siuvimo įmonėje Biržuose iš viso registruoti 6 atvejai. 4 pirminiai atvejai ir 2 antriniai. Protrūkis nustatytas Vilniaus futbolo klube „Žalgiris“. Iš viso nustatyta 12 atvejų.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 31.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA