Nuo vakar dienos patvirtinta 626 naujų koronaviruso atvejų, dar 8 žmonės mirė – Kas vyksta Kaune

Nuo vakar dienos patvirtinta 626 naujų koronaviruso atvejų, dar 8 žmonės mirė tęsiasi protrūkiai šeimose, ugdymo įstaigose

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 626 nauji koronaviruso atvejai, patvirtintos 8 mirtys, skelbia Statistikos departamentas.

Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, siekia 249.7. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas lieka 8%.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 197 343 žmonių. Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 183 324 žmonės (deklaruotas: 136 212 žmonių), statistiškai šiuo metu serga 7262 žmonės (deklaruotas: 54 374).

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3234 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6308 mirtys.

Praėjusią parą šalyje atlikti 7363 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 082 475.

Be to, per parą atlikta 637 antigeno tyrimų. Iš viso jų atlikta 32 644.

Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 8 procentus.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 8248 žmonės, o antra – 1061. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 72811 žmonių, panaudotos 234 959 vakcinos.

Į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 92 susirgę žmonės. 72 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, dar 6 – taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Iš COVID-19 gydymui skirtų 1653 lovų užimtos 827.

Papildyta 11:06 val.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1177 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 924 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 43. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas protrūkis užfiksuotas Šakių vaikų darželyje „Klevelis“. Iš viso patvirtinti 2 atvejai. Per vakar dieną susirgo 1 asmuo, kuris buvo saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio.

Tęsiasi protrūkiai Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje. Iš viso nustatyta 13 atvejų, iš kurių 1 antrinis.

Taip pat tebesitęsia protrūkis Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Iš viso protrūkyje patvirtinta 30 atvejų.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Susirgo 4 pacientai.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta 4 darbuotojams.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos Saulėtekio progimnazijoje. Registruoti du tarpusavyje susiję susirgimai. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 moksleivis.

Nustatyti trys antriniai atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 15 atvejų. Susirgo 4 ugdytiniai, 4 darbuotojas ir 7 antriniai atvejai.

Nustatytas atvejis, siejamas su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje laivų konstrukcijų gamyba. Iš viso su protrūkiu siejama 30 susirgimų.

Vilniaus miesto ugdymo įstaigoje UAB Taškius šiuo metu iš viso yra užfiksuota 12 atvejų, iš kurių 1 antrinis.

Taip pat atvejai užfiksuoti Vilniuje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje baldų gamyba ir prekyba. Iš viso patvirtinti 9 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.

Per vakar parą 1 atvejis patvirtintas Vilniuje įsikūrusiuose nakvynės namuose Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Iš viso užfiksuoti 3 atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento protrūkyje buvo patvirtintas dar vienas pirminis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 7 atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Nauji protrūkis užfiksuotas Vilniuje įsikūrusioje popieriaus gamyba užsiimančioje įmonėje nustatyta 10 atvejų.

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos protrūkyje iš viso nustatyti 9 atvejai. Izoliuojami ir tiriami sąlytį turėję asmenys.

Socialinės globos ir slaugos įstaigoje UAB Addere Trakuose iš viso nustatyta 17 atvejų. Vykstama į protrūkio vietą.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, Trakų ligoninėje, iš viso šiuo metu yra nustatyti 2 atvejai.

Šiaulių mieste registruotas naujas protrūkis. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo valdymo automatikos gamyba užsiimančioje įmonėje iš viso patvirtinta 3 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Šiaulių lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“. Patvirtinti 5 nauji atvejai. Bendras atvejų skaisčius šiuo metu yra 11, iš kurių 1 antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.

Joniškio rajono Gataučių ŽŪB patvirtintas bendras atvejų skaičius protrūkyje – 16. Patvirtinti 6 antriniai šeimos nariams ir 10 atvejų patvirtinta darbuotojams.

Telšių rajone įsikūrusioje medienos gaminių gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso protrūkyje patvirtinti 8 COVID-19 ligos atvejai.

VMVT Telšių departamento Rietavo padalinyje nustatytas 1 COVID-19 ligos atvejis ir 2 antriniai šeimoje.

Iš viso patvirtinti 4 atvejai: 2 pirminiai ir 2 antriniai šeimoje.

Naujas protrūkis nustatytas mažmeninę prekybą vykdančioje parduotuvėje Lazdijų rajone, COVID-19 liga patvirtinta 2 asmenims. Nustatyti 6 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys, užregistruoti tyrimui.

Tęsiasi protrūkis Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje Aštrios Kirsnos kaime, VSAT Kabelių užkardoje.

Su Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės protrūkiu siejami 4 atvejai. COVID-19 liga susirgo 4 pacientai.

Tęsiasi protrūkis Utenos ligoninėje. Per vakar parą šiame protrūkyje užregistruoti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Utenos rajone įsikūrusioje krovinių gabenimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai.

Drabužių siuvimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Utenos rajono savivaldybėje užregistruoti 3 COVID-19 atvejai, iš kurių 1 antrinis šeimoje.

Tęsiasi protrūkis Utenos apylinkės teismo Visagino rūmuose. Per vakar parą užregistruotas 1 koronavirusinės infekcijos atvejis. Iš viso užregistruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 40.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA