Dėl COVID-19 pradedami testuoti kultūros ir meno darbuotojai - Kas vyksta Kaune

Dėl COVID-19 pradedami testuoti kultūros ir meno darbuotojai

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Penktadienį pradedama dėl COVID-19 testuoti kultūros ir meno darbuotojus. Reguliarūs profilaktiniai patikrinimai bus atliekami valstybės lėšomis.

Reguliariai registruotis tyrimams dėl koronaviruso gali muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų, valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Taip pat – profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, jog profilaktinis testavimas yra būtinas ruošiantis saugiam bibliotekų, muziejų, skaityklų atidarymui.

„Nuolat diskutuodami apie karantino švelninimą su muziejininkais iš jų taip pat girdėjome lūkestį, kad pradėti grįžti prie darbų reikėtų nuo testavimo, – kalbėjo kultūros ministras. – Profilaktiškai testuotis taip pat jau kviečiami ir profesionaliųjų scenos menų atstovai, kurių grįžimo prie įprastos veiklos procesas yra ilgesnis ir sudėtingesnis.

Todėl reguliarus testavimas leis jiems ramiau ir užtikrinčiau jaustis repeticijų metu. Raginu visus kuo aktyviau naudotis šia galimybe, nes būtent ji padės mums sustabdyti viruso plitimą ir sparčiau grįžti prie įprasto kultūrinio gyvenimo.“

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms, tarp jų – ir kultūros bei meno sektoriui, – vyks ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Kultūros ir meno atstovai galės nuolat tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat – ar turi antikūnių, atsirandančių persirgus koronaviruso infekcija.

Kultūros ministerija taip pat primena, kad nevyriausybinės kultūros ir meno įstaigos bei kūrybiniai verslai gali kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl kompensacijų už darbuotojų profilaktinį testavimą.

Šias kompensacijas galės gauti tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir savarankiškai dirbantys žmonės, jei jų veikla buvo apribota antrojo karantino metu. Skiriama kompensacija yra 12 eurų už vieną greitąjį antikūnų arba antigeno testą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA