TS-LKD pirmininką rinks iš vieno kandidato: kiti dalyvauti atsisakė – Kas vyksta Kaune

TS-LKD pirmininką rinks iš vieno kandidato: kiti dalyvauti atsisakė papildyta G. Landsbergio komentaru

BNS 2021/02/26 09:26
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose dalyvaus vienintelis kandidatas – dabartinis partijos lyderis Gabrielius Landsbergis, kiti atsisakė jo naudai.

Partijos Priežiūros komitetas penktadienį spręs, kaip elgtis tokioje beprecedentėje situacijoje.

Šio komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas BNS sakė siūlysiąs, kad TS-LKD taryba patvirtintų G. Landsbergį partijos pirmininku dar ketveriems metams.

„Akivaizdu, kad partijos narių valia išreikšta, kad G. Landsbergis turi partijos skyrių pasitikėjimą ir palaikymą, šiuo atvejus tęsti rinkimų procedūrų nebėra prasmės“, – teigė jis.

15 skyrių keltų pretendentų į kandidatus pasirašė bendrą atsisakymą kandidatuoti šiuose partijos pirmininko rinkimuose. Tokį sprendimą jie grindžia ypatinga pandemine situacija, reikalaujančia susitelkimo ir vieningo darbo Seime bei Vyriausybėje, BNS informavo partija.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu, suprasdami Lietuvos žmonių pasitikėjimą mūsų rinkimų programa ir siekdami tą pasitikėjimą pateisinti, atsisakome kandidatuoti TS-LKD pirmininko rinkimuose ir kviečiame telktis Lietuvai svarbiems darbams“, – teigiama jų rašte.

Dauguma TS-LKD skyrių iškėlė dabartinio lyderio, užsienio reikalų ministro G. Landsbergio kandidatūrą, ji pasiūlyta 72 kartus.

Taip pat siūlyti Seimo nariai Paulius Saudargas (31 siūlymas), Laurynas Kasčiūnas (28), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (12), Gintarė Skaistė (5), Žygimantas Pavilionis (3), Jurgita Šiugždinienė (3), Arvydas Anušauskas (2), Audronius Ažubalis (2), Monika Navickienė (2), po vieną kartą – sostinės vicemero Valdo Benkunsko, eksparlamentarės Irenos Degutienės, europarlamentarės Rasos Juknevičienės, Seimo narių Mykolo Majausko ir Kazio Starkevičiaus bei Palangos mero Šarūno Vaitkaus kandidatūros.

Seimo vicepirmininkas P. Saudargas teigė pasiūlęs visiems pretendentams, išskyrus G. Landsbergį, pasirašyti atsisakymą, kad darbui Seime netrukdytų vidinė konkurencija, juoba, jog „vidinė diskusija, sukaustyta karantino, nebūtų nei plati, nei gili, o tuo pačiu – ir prasminga“.

„Ir šiuo metu ne tarpusavio konkurencija viduje partijos, bet darbai čia ir dabar Lietuvos labui Seime bei Vyriausybėje, tiek išsivaduojant iš pandemijos ir mažinant jos pasekmes, tiek apginant mūsų bendruomenės atstovaujamas vertybes ir žmonių saugumą, yra visos partijos prioritetas“, – teigė jis.

Pagal TS-LKD pirmininko rinkimų tvarką, susiklosčius situacijai, kai rinkimuose dalyvauja ir patvirtinamas tik vienas kandidatas į pirmininkus, sprendimą dėl tolesnės rinkimų eigos siūlys TS-LKD Priežiūros komitetas ir tvirtins partijos taryba.

Anksčiau konservatoriai planavo, kad konservatorių lyderis bus renkamas vadinamuosiuose atviruosiuose rinkimuose, kai balso teisę turi ne tik partijos nariai, bet rinkimams užsiregistravę jos rėmėjai.

Planuota, kad pirmasis partijos pirmininko rinkimų turas vyks kovo 27–28 dienomis, jei prireiks, antrasis būtų surengtas balandžio 24–25 dienomis.

G. Landsbergis TS-LKD vadovauja nuo 2015 metų. 2017 metais per tiesioginius rinkimus už jį balsavo 5539 partijos nariai arba 62,4 procento.

Papildyta 09.49 val.

Didelė atsakomybė

G. Landsbergis teigia, kad kolegų atsisakymas dalyvauti partijos pirmininkuose rinkimuose jam uždeda didelę atsakomybę.

„Tai, kad rinkimuose likau vienas, yra man asmeniškai labai didelė atsakomybė. Vadinasi, partijoje yra supratimas, kad dabar reikia tęsti tai, kas pradėta ir, svarbiausia, užtikrinti sklandų Vyriausybės bei suburtos koalicijos darbą“, – partijos išplatintame komentare teigia G. Landsbergis.

„Esu dėkingas už pareikštą pasitikėjimą iškeliant mano kandidatūrą, tai vertinu kaip siektų rezultatų įvertinimą. Per pastaruosius šešerius metus partijai pavyko pasiekti daug, tačiau dideli iššūkiai laukia ir ateityje“, – tvirtino jis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA