Vaizdas prie Kauno savivaldybės moterį apstulbino: neturiu žodžių – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Vaizdas prie Kauno savivaldybės moterį apstulbino: neturiu žodžių

Iškirstos eglutės prie savivaldybės
Iškirstos eglutės prie savivaldybės

Trečiadienį Laisvės alėja pro Kauno savivaldybės pastatą žygiavusi moteris iš nuostabos net atsisėdo. Nuo kalėdinio laikotarpio čia stovėję ir žibėję kėniai iškirsti, liko tik maišai su kyšančiais stabarais. Skaitytojos manymu, kauniečiai mielai būtų priglaudę medelius, tuo metu savivaldybė aiškina, kad jų persodinti nebuvo įmanoma.

Būtų norėjusi pagražinti savo balkoną

„Kas vyksta Kaune“ paskambinusią moterį iškirstų eglučių (teisingumo dėlei reikia pažymėti, kad tai buvo kėniai) reginys pribloškė – pašnekovė svarstė, ar nebuvo galima medžių palikti kitiems metams. Arba paskelbti ir atiduoti žmonėms, kurie esą pasiimtų pasistatyti balkone, po langais pasisodintų, kad kitąmet nereikėtų pirkti.

„Prieš Naujuosius kalba apie tai, kad saugokime gamtą… Mūsų žodžiai su darbais susikerta. Dabar palikti tie stagarai. Emociškai aš apstulbusi. Vietoje to, kad geraširdiškai atiduotų, žmonės džiaugtųsi, per karantiną pavasarėjant patirtų geras emocijas, visas tas grožybes nužudė ir, turbūt, sumetė į skiedras, mulčią ar panašiai. Neturiu žodžių“, – dėstė kaunietė, svarsčiusi, kiek miestui kainavo trumpalaikis papuošimas.

Beje, į šį klausimą atsakyti visai paprasta. Pagal 2020 m. lapkričio 25 d. Kauno savivaldybės ir bendrovės „Josvainių gėlės“ sudarytą viešojo pirkimo sutartį, įmonė už 6000 eurų su PVM įsipareigojo pristatyti, pastatyti ir papuošti 110 įvairaus aukščio kėnių su tvirtinimo komplektais.

„Nemanau, kad tai geras pavyzdys, negali būti taip, kad vieną kalbu, kitą darau, o trečią galvoju. Mielai pasiimčiau tą eglutę, kažkokiais būdais atsitempčiau į balkoną, auginčiau, pasipuoščiau kitą ir dar kitą žiemą. Manau, toks žmogus atsirastų ne vienas“, – užbaigė skaitytoja, tačiau savivaldybė netrukus paaiškino, kad toks scenarijus nebūtų įmanomas.

Medžiai sustatyti jau nukirsti

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, kėniai buvo kirsti, tik dekoratyviai įtvirtinti vazonuose ir susmeigti į žemę, kad tvirčiau laikytųsi.

„Kėniai išvežti, kad greičiau nutirptų sniegas ir atšiltų žemė, kurioje „slepiasi“ gėlių svogūnėliai. Medeliai išvežti utilizuoti į Petrašiūnų katilinę“, – sakė R. Savickienė.

Iškirstos eglutės prie savivaldybės
Kėniai jau buvo nukirsti – Laisvės alėjoje liko jų apatinės dalys su tvirtinimo elementais / R. Tenio nuotr.

Anot jos, turint omeny, kad tai buvo kirsti kėniai, puošę miestą visus tris mėnesius, apie jų dalijimą gyventojams nesvarstyta. Kaip ir bet kuriuose namuose, pasibaigus švenčių periodui, medžius belieka utilizuoti.

Kėnių nukirtimo ir išvežimo paslauga miestui, R. Savickienės teigimu, nieko nekainavo, kadangi ją suteikė savivaldybės įmonė „Kauno gatvių apšvietimas“. Nors teisinga sakyti, kad atskirai už medžių utilizavimą apmokėti nereikėjo, miestiečių apšvietai verta pridurti, jog minėta bendrovė pagal 2018-aisiais trejiems metams sudarytas sutartis, kurių bendra vertė – apie 7,9 mln. eurų, prižiūri želdinius visame mieste.

Praėjusio sezono puošmenoms – laimingesnė baigtis

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su „Josvainių gėlių“ direktore Irena Marmiene, ši patikslino, kad prie savivaldybės buvo sustatyti daniški kėniai, kurie Lietuvoje apskritai neauga.

„Kitas dalykas, jie be šaknų, jau buvo nukirsti. Tiesiog padarėme tokią konstrukciją – prikalėme kamienus prie kryžiumi sudėtų pagaliukų, kad medžius įtvirtintume ir jie negriuvinėtų. Šitie augalai tiesiog yra gražūs, jie auginami Danijoje specialiai kirtimui ir Kalėdoms vežami į Lietuvą“, – kalbėjo I. Marmienė.

Pasiteiravus, kaip negyvi medžiai kelis mėnesius išstovėjo žaliu apdaru, ji paaiškino šią medžių rūšį spyglių tiesiog nemetant, net kambary juos būnant labai ilgai.

„Eglutės spyglius numeta, o jeigu Kalėdoms namuose papuošite kėnį, kokį pastatysite, tokį išmesite lauk, tik negyvą. Lietuvoje auga paprastesni kėniai, bet jie nėra dekoratyvūs. <...> 2019-aisiais prie savivaldybės pastatytos sidabrinės eglės, kurios turėjo šaknų sistemą. Jos buvo persodintos įvairiose miesto vietose, atiduotos vaikų darželiams, seniūnijoms, žmonėms“, – ano žiemos sezono papuošimų skirtumą įvardijo „Josvainių gėlių“ direktorė.

Sidabrinės eglutės prie Kauno savivaldybės 2019 m.

Beje, ir 2020 m. lapkričio pirmoje pusėje savivaldybė su įmone buvo sudariusi sutartį dėl 110 sidabrinių eglučių, tik kiek vėliau dėl neaiškių priežasčių, bet, kaip matome, su mažiau ekologiškomis pasekmėmis eglės sutartyje buvo pakeistos į tą patį skaičių kėnių. Pasak I. Marmienės, šis pakeitimas atliktas savivaldybės iniciatyva.

Tuo metu R. Savickienė nurodė, kad pavasarį klombose priešais savivaldybės pastatą tradiciškai sužydės gėlės: tulpės, hiacintai, narcizai ir kitos. „Neabejojame, kad praeivių dėmesį nuolat traukiantys vaizdingi želdynai šiose klombose ir toliau puoš reprezentacinę miesto erdvę atgijusioje Laisvės alėjoje“, – sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.