Diskusijos dėl COVID-19 imuniteto paso juda teigiama linkme: leistų palengvinti ne tik keliones, bet ir paslaugas – Kas vyksta Kaune

Diskusijos dėl COVID-19 imuniteto paso juda teigiama linkme: leistų palengvinti ne tik keliones, bet ir paslaugas

BNS 2021/02/23 14:05
Pradedama kauniečių vakcinacija
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Prie Prezidentūros suburtos Ekspertų tarybos atstovai sako, kad Europos Sąjungoje svarstoma COVID-19 imuniteto pasų iniciatyva leistų ne tik palengvinti keliones, bet ir priimti šalių ekonomikoms svarbius atlaisvinimus.

Pasak jų, Europa šiuo metu atidžiai stebi imuniteto pasus plačiai taikančio Izraelio pavyzdį, o diskusijos juda teigiama linkme.

„Tie atlaisvinimai nebus tik kelionės. Žiūrint tą patį Izraelio pavyzdį, tai būtų palengvinimas ir verslams, ir kontaktiniam darbui – tai tikrai nebus tik kelionėms. Manau, tai labai svarbu ir ugdymo įstaigoms ir apskritai visam tam mūsų atsigavimui“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Vilniaus universiteto profesorė Aurelija Žvirblienė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Kęstutis Petrikonis tikisi, kad aiškesnės pozicijos ES diskusijose dėl šio instrumento, leisiančio daugiau išimčių turintiems imunitetą nuo COVID-19, turėtų paaiškėti per porą mėnesių.

„Tai – Europos Komisijos užsispyrimo klausimas. Matome, procesai šiek tiek paspartėjo ir Europos sveikatos sąjungos klausimai. Manau, kad dviejų mėnesių bėgyje šis klausimas turėtų pajudėti. Bet tai priklauso nuo skiepijimo apimčių: pažiūrėkite, Izraelis įsiveda šiuos pasus, kai jau turi 41 proc. paskiepytų pirmąja, ir virš 30 proc, – abiem vakcinos dozėmis“, – teigė K. Petrikonis.

Anot jo, Lietuva su dar keliomis šalimis jau tapo ES pioniere nuo praėjusios savaitės leidusi turintiems imunitetą keliautojams taikyti išimtis dėl izoliacijos.

„Tam tikro nesusikalbėjimo yra, bet Lietuvos pozicija yra labai tinkama šiuo metu“, – pabrėžė jis.

Ekspertų tarybos nuomone, ši priemonė turėtų apimti visus asmenis, kurie koronaviruso testais įrodo, jog turi imunitetą – šių pozicijų prezidentui siūloma laikytis diskusijose Europos Vadovų Taryboje.

K. Petrikonis svarsto, kad pasuose taip pat turėtų būti pateikiama informacija apie skiepus, testų rezultatus, galbūt galėtų apimti ir simptomų stebėseną. Jis taip pat pabrėžė, kad tokie pasai „be tam tikrų elektroninės stebėsenos įrankių greičiausiai negalimi“.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA