4 taškus per lemiamą kėlinį svečiams pelnyti leidęs „Žalgiris“ sugrįžo į Eurolygos pergalių kelią | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“

Mėnesiui „Žalgirio“ areną apleidusios Eurolygos kovos sugrįžo – Kauno krepšininkai antradienio vakarą sužaidė atidėtas 24-ojo turo rungtynes su Serbijos čempione Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda. Pirmoje rungtynių dalyje dviženklį deficitą turėję žalgiriečiai atsitiesė ir rezultatu 75:62 užtikrintai nugalėjo paskutiniame kėlinyje gynybos visiškai sukaustytus svečius.

Martinas Schilleris rungtynes pradėjo su Mariumi Grigoniu, Thomasu Walkupu, Artūru Milakniu, Nigeliu Hayesu ir Joffrey Lauvergne’u. Ginčo kamuolį atkovoję šeimininkai rezultatyvios atakos nesurezgė, o „Crvena Zvezda“ pirmus taškus pelnė nuo baudų metimo linijos – 0:2. Visgi netrukus penkiais paeiliui atsakė N. Hayesas, tačiau svečiams tris pridėjo rezultatą lyginęs Jordanas Loydas – 5:5. Po ne tokios rezultatyvios atkarpos žalgiriečius lengvu dėjimu iš viršaus į priekį išvedė J. Lauvergne’as, dar porą įmetė po krepšiu kietai sužaidęs N. Hayesas, bet kitoje aikštės pusėje „Crvena Zvezda“ nesnaudė – 10:9.

Jau trijų taškų pranašumą krovė taiklios „Žalgirio“ prancūzo baudos (12:9), bet kitos svečių atakos metu dvi pražangas susirinkusiems kauniečiams prireikė minutės pertraukėlės gynybos planui persvarstyti. Dar vieną taškų sausrelę nutraukė Augustine’o Rubito dvitaškis – 14:11. Permainingą ketvirtį žalgiriečiams nemalonų tritaškį smeigė Marko Simonovičius, tačiau svarstykles atstatė arti krepšio užtikrintai sužaidęs N. Hayesas – 18:18. Taškų sąskaitą atsidarė prie baudų metimo linijos stojęs Lukas Lekavičius, visgi toliau karštas iš distancijos buvo M. Simonovičius, dūręs du smūgius paeiliui – „Žalgiris“ kėlinį užbaigė atsilikdamas 22:26.

Antrą ketvirtį kauniečiai pradėjo „prasileidę“ dar du taškus, o jau dviženklę persvarą „Crvena Zvezda“ suteikė Dejano Davidovaco tritaškis – 22:32. Netrukus žalgiriečiai turėjo progą aptirpdyti deficitą, tačiau M. Grigonis su N. Hayesu klydo greitajame puolime, kitoje atakoje žingsniavo tas pats N. Hayesas, o dar vieną tritaškį smeigę svečiai pasiuntė šeimininkus į minutinę – 22:35. Vilties „Žalgiriui“ pūstelėjo prieš tai klydusio amerikiečio ir M. Grigonio tritaškiai, leidę aptirpdyti varžovų pranašumą iki vienženklio – 30:39.

Vis dėlto netrukus puolime strigti ėmė „Crvena Zvezda“, tuo metu tolimas A. Rubito dvitaškis ir M. Grigonio tritaškis leido „Žalgiriui“ kvėpuoti lengviau – 35:39. Taškus svečiams toliau rinko M. Simonovičius, o prie baudų linijos neklydo M. Grigonis – 37:41. Deja, Belgrado krepšininkai per likusį laiką sugebėjo įsūdyti vieną tritaškį, tuo tarpu du A. Milaknio tolimi metimai skriejo pro šalį. Situaciją kiek pataisė klasikiniu stiliumi kamuolį viena ranka paleidęs L. Lekavičius ir žalgiriečiai išėjo į rūbinę švieslentėje degant 40:44 „Crvena Zvezda“ naudai.

„Žalgirio“ puolimo lyderiai antradienį buvo M. Grigonis (17 taškų), N. Hayesas (16) ir A. Rubitas (15) / R. Tenio nuotr.

Po ilgosios pertraukos nieko nelaukęs „Žalgirio“ deficitą didino po krepšiu prasiveržęs Aleksa Uskokovičius (40:46), kitoje aikštės pusėje susirinkęs pražangą. Išsilaikyti vieno metimo atstumu šeimininkams leido T. Walkupo tritaškis su atakos sirena, bet dvitaškį kontrargumentą turėjo A. Uskokovičius – 45:50. Dvitaškį pelnė kantriai baudos aikštelėje sužaidęs A. Rubitas, o „Crvena Zvezda“ klydo užsidirbę pražangą puolime – už tai M. Grigonis svečius pavaišino tritaškiu – 50:50. Po ilgokos pertraukos žalgiriečius į priekį išvedė M. Grigonio baudos, situaciją kiek stabilizavo N. Hayeso tolimas šūvis – 55:50.

Abiejose aikštės pusėse užsitęsusias nerezultatyvias atakas nutraukė „Crvena Zvezda“ tritaškis ir J. Lauvergne’o dviejų taškų vertės metimas (57:53), dar labiau Belgrado krepšininkus priartino J. Loydas – 57:55. Per vargus apsigynus ir atkovojus kamuolį, „Žalgirio“ prancūzą prie linijos siuntė šiurkšti Marko Jagodičiaus-Kuridža pražanga – deja, įkrito tik viena bauda – 58:55. Per likusį laiką kauniečius truktelėjo aštrumo nepraradęs L. Lekavičius, tačiau kėlinį tritaškiu uždarė J. Loydas – 60:58.

Lemiamą rungtynių ketvirtį „Žalgiris“ įsūdė šešis taškus be atsako, tuo metu „Crvena Zvezda“ ekipai šeimininkų krepšys daugiau nei pusę kėlinio buvo tarsi užrištas – 66:58. Po puolime atkovoto kamuolio dviženklę persvarą žalgiriečiams kūrė Paulius Jankūnas – 68:58. Belgrado komandos taškų sąskaitą kėlinyje J. Loydas atidarė likus žaisti vos 3,5 minutės – 68:60. Vis dėlto įsibėgėjusių kauniečių svečiai sustabdyti nebesugebėjo – apsikeitus dar keliomis atakomis, į namų areną po mėnesio pertraukos sugrįžęs „Žalgiris“ įsirašė 14 Eurolygos pergalę rezultatu 75:62.

„Žalgiris“: M. Grigonis 17 (6 rez. perd.), N. Hayesas 16 (5 atk. kam.), A. Rubitas 15 (8 atk. kam.), J. Lauvergne 9 (5 atk. kam.), T. Walkupas 6 (6 rez. perd.), L. Lekavičius 6, P. Jankūnas 4 (6 atk. kam.), M. Gebenas 2, R. Jokubaitis 0, S. Vasturia 0, K. Lukošiūnas 0.

„Crvena Zvezda“: J. Loydas 16, M. Simonovičius 16.

Paskutinįkart „Žalgirio“ arenoje žalgiriečiai žaidė sausio 22 d. – tąkart dviem taškais patiesta Pirėjo „Olympiacos“ (81:79). Paskutinį sykį pergalę Eurolygoje „Žalgiris“ šventė išvykoje prieš Valensijos „Basket“ (78:79), o pastarieji du mačai prieš Vitorijos „Baskonia“ ir Barselonos „Barcelona“ buvo pralaimėti.

Kaip primena oficialus „Žalgirio“ portalas, kauniečiai su „Crvena Zvezda“ išvykoje į Belgradą žaidė Eurolygos trečiajame ture praėjusių metų spalio 13 dieną.

Serbai Lietuvos čempionus priėmė po triuškinančios pergalės prieš „Baskonia“, kai komandos lyderis Jordanas Loydas sužaidė iki šiol geriausią savo mačą Eurolygoje – pelnė 30 taškų (5/8 trit.), atkovojo 6 kamuolius, surinko 34 naudingumo balus ir tapo savaitės naudingiausiu žaidėju.

Amerikietis ir vėl buvo rezultatyviausias aikštėje, tačiau pelnė tik 19 taškų (3/9 trit.) ir nesulaukė pakankamos kitų komandos draugų pagalbos. Jo, Langstono Hallo ir Corey Waldeno trio surinko 49 iš 69 savo komandos taškų ir „Crvena Zvezda“ nusileido kauniečiams 69:75.