Prezidentūra nesutinka su teiginiu, kad Lietuvoje prasidėjo trečioji COVID-19 banga – Kas vyksta Kaune

Prezidentūra nesutinka su teiginiu, kad Lietuvoje prasidėjo trečioji COVID-19 banga

ELTA 2021/02/23 13:29
Gausus sniegas Kaune
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta akcentuoja, kad teigti, jog Lietuvoje prasidėjo trečioji koronaviruso banga, nėra korektiška. Visgi šalies vadovo patarėjas pripažįsta, kad pastaruoju metu epidemiologinės situacijos gerėjimas šalyje sustojęs.

„Mes aptarėme pandemijos pokyčius ir turbūt galima teigti, kad terminas „trečioji banga“ apibūdinant šiandienos situaciją nebūtų tikslus ir korektiškas“, – antradienį Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Krėpšta.

Prezidento patarėjas pripažino, kad pastaruoju metu epidemiologinės situacijos gerėjimas yra sustojęs. Visgi S. Krėpšta pažymėjo, kad visuomenėje trečioji banga yra tapatinama su ypač sparčiu epidemiologinės situacijos blogėjimu, todėl šis terminas apibūdinti dabartines tendencijas, pasak jo, nėra korektiškas.

„Taip, yra sustojęs gerėjimas, matome tam tikrą stabilizavimą, bet trečioji banga, be abejo, visų pirma visuomenėje asocijuojama su griežtu karantinu, didelėmis užsikrėtimų apimtimis, mirtimis, bloga situacija ligoninėse. Todėl šis terminas turbūt nėra korektiškas“ , – sakė šalies vadovo patarėjas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad pirmadienį išplatintame pranešime Lietuvos statistikos departamentas teigė, kad, įvertinus savaitės sergamumo rodiklius, galima kalbėti apie beprasidedančią trečiąją pandemijos bangą.

Ekspertas: džiuginančios epidemiologinės tendencijos sustojo vasario 21 dieną

Savo ruožtu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas teigė, kad džiuginančios epidemiologinės tendencijos šalyje sustojo vasario 21 dieną.

„Pirmas ir labiausiai visus dominantis klausimas yra dėl trečios bangos. Tikrai mes manome, kad epidemiologinės tendencijos, teigiamos tendencijos, kurios mus džiugino ilgą laiką, yra sustojusios. Tą galime stebėti tiek 14 dienų 100 tūkst. gyventojų atvejų rodiklio dinamikoje, tiek ir teigiamų testų augime.

Ir kas taip pat įvyko, tai matome viruso efektyvaus reprodukcijos dydžio peržengimą per 1. Tai jeigu mes nuo Kalėdų laikotarpio vis turėjome mažesnį, nei 1 reikšmę, epidemija slūgo, tai dabar mes matome, kad jis jau siekia virš 1. Tas peržengimas įvyko vasario 21 dieną“, – teigė M. Stankūnas.

Visgi ekspertas akcentavo, kad galima pasidžiaugti, jog jau trečią dieną iš eilės yra fiksuojamas vienaženklis mirčių nuo COVID-19 skaičius.

„To nebuvo daugiau nei 100 dienų. Paskutinį kartą vienaženklis mirčių nuo COVID-19 skaičius buvo užfiksuotas lapkričio 8 dieną“, – atkreipė dėmesį jis.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA