Skubus įspėjimas: visoje šalyje fiksuojamas itin didelis oro užterštumas – Kas vyksta Kaune

Skubus įspėjimas: visoje šalyje fiksuojamas itin didelis oro užterštumas

Kaunas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Aplinkos apsaugos agentūra antradienio popietę gyventojams į mobiliuosius telefonus išsiuntė įspėjimą apie padidėjusią oro taršą.

„Šalyje fiksuojamas didelis aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis“, – teigiama pranešime ir įspėjama, kad prasta oro kokybė išliks ir artimiausiomis dienomis.

Gyventojams rekomenduojama pasilikti namuose.

Įspėjimas mobiliuosiuose telefonuose / Skaitytojo nuotr.

Aplinkos apsaugos agentūros internetiniame puslapyje matyti, kad visos Lietuvos oro kokybės matavimo stotelėse fiksuojamas aukštas oro užterštumas. Labai aukštas rodiklis fiksuotas ir Kauno Petrašiūnų stotelėje.

Oro užterštumas Lietuvoje / AAA nuotr.

Vasario 22 d. dėl užterštos oro masės iš pietų, teršalų (KD10; NO2) koncentracijos aplinkos ore viršijo nustatytas ribines vertes visoje šalyje. Smulkiųjų kietųjų dalelių KD2,5 koncentracija aplinkos ore taip pat ženkliai padidėjo iki pavojingo sveikatai lygio.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad vakar Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbė apie neįprastą reiškinį – virš Lietuvos antradienį praskries smėlio dulkių debesis.

Ten, kur bus giedra, dangus dėl to turėtų atrodyti labiau apsiblausęs, o kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms rekomenduojama ilgai lauke nebūti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA