Kauno rajone pradėti dalyti specialūs lankstinukai, silpnesniems rekomenduojama išvykti – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone pradėti dalyti specialūs lankstinukai, silpnesniems rekomenduojama išvykti

Šįmet žiema sniego ir stingdančio šalčio atseikėjo į valias, todėl artėjantis pavasaris verčia ruoštis, nes staigus sniego ir ledo tirpimas gali sukelti potvynius. Rūpindamasi gyventojų ir jų turto saugumu Kauno rajono savivaldybė paruošė informacinius lankstinukus-atmintines „Kaip pasiruošti galimam pavasario potvyniui?“, kurie šią savaitę bus išdalinti žmonėms.

Kaip skelbiama Kauno rajono savivaldybės pranešime, lankstinukai bus išdalinti Lapių, Karmėlavos ir Domeikavos seniūnijų gyventojams, nes šios teritorijos patenka į rizikos zonas, kurias gali užlieti, jeigu kiltų potvynis. Atmintinėse gyventojai ras patarimus, kaip pasiruošti galimam potvyniui, kaip elgtis jo metu, ar jam pasibaigus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas galimai užliejamose teritorijose gyvenančioms nėščiosioms, ligoniams, senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams rekomenduoja išvykti į saugesnes vietas. Nusprendusiems likti potvynio zonoje, patariama susipažinti su parengta gyvenamosios teritorijos evakuacijos schema, kurią galima rasti seniūnijų skelbimo lentose.

Gyventojams rekomenduojama apsirūpinti neperšlampama apranga, ilgai negendančiais maisto produktais, medikamentais, mobiliojo ryšio priemonėmis ir kitais būtinais daiktais. Būtina izoliuoti visus elektros lizdus. Esant apsėmimo pavojui iš rūsių išneškite maisto atsargas, vertingus daiktus. Išvežkite trąšų ir pesticidų atsargas, nepalikite atvirų teršalų, kurie gali pakenkti aplinkai.

Ledų sangrūdos Neryje

Jei nutarėte išvykti į saugesnę vietą, prieš palikdami namus užsukite vandens, dujų sklendes, išjunkite elektrą, pasiimkite dokumentus, būtiniausius daiktus.

Kad būtų žinoma, kiek žmonių liko užtvindytoje teritorijoje, išvykdami užsiregistruokite seniūnijoje. Palaikykite ryšį su kaimynais, būkite pasiruošę vieni kitiems padėti.

Mokėkite pagalbos ženklus: iškeltas audeklo gabalas (naktį – žibinto šviesa) reiškia, kad reikalinga pagalba, mosavimas audeklo gabalu (naktį – mirksinti žibinto šviesa) – reikalinga skubi pagalba.

Ledlaužis Neryje

Kaip nurodo Kauno rajono savivaldybė, didelė potvynio rizika yra Domeikavos, Karmėlavos ir Lapių seniūnijose. Jų gyventojai visais klausimais dėl galimo potvynio (evakuacijos, aprūpinimo maistu ir kt.) turi kreiptis į seniūnus:

Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė – (8 37) 477 523, 8 646 01 369;

Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė – (8 37) 399 255, 8 647 28 071;

Lapių seniūnas Rimantas Stankus – (8 37) 47 01 95, 8 698 26 506.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA