Užsispyrusius danus įveikusi Lietuvos rinktinė spėjo įšokti į Europos krepšinio čempionato traukinį – Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2021/02/22 21:23

Triskart Europos čempionė Lietuvos rinktinė (FIBA 8) pastvėrė paskutinį laisvą bilietą į 2022-ųjų pirmenybes. Pirmadienio vakarą Vilniuje lietuviai lemiamose atrankos rungtynėse po įnirtingos ir įtemptos kovos 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) įveikė Daniją (FIBA 56).

Jie tapo paskutiniais, 24-aisiais, Senojo žemyno čempionato, numatyto kitų metų rugsėjį Čekijoje, Gruzijoje, Italijoje ir Vokietijoje, dalyviais.

Susitikimą lietuviai pradėjo susikaupę ir ryžtingai: po Tomo Dimšos, Jono Mačiulio ir Mareko Blaževičiaus pirmavo 14:6, tačiau varžovus tempė aukštaūgis Jonas Zohore – 18:14.

Nors pirmas kėlinys buvo laimėtas 25:19, antrąjį gerokai sėkmingiau pradėjo varžovai, kurie netrukus išlygino rezultatą – 27:27. Sunkiu metu du tritaškius smeigė Mantas Kalnietis, sėkmingai centravo Mindaugas Kuzminskas ir šeimininkai atkūrė trapų pranašumą – 41:37.

Po didžiosios pertraukos lietuvių bėdos nesibaigė: tritaškiais prapliupę danai varė į neviltį tiek Darių Maskoliūną, tiek visą rinktinę – 50:55.

Atsilikdami 58:60 ketvirtą kėlinį šeimininkai atidarė spurtu 8:0 ir perėmė kontrolę į savo rankas – 66:60. G. Masiulis galingu dėjimu dar labiau priartino saviškius prie pergalės – 75:66.

Visgi viską lėmė paskutinė minutė ir netgi paskutinė ataka: Adama Darboe galėjo išplėšti pergalę danams, tačiau jo metimą iš po krepšio blokavo M. Kalnietis – 77:76.