Kauno rajono gyventojams – nemokamos psichologo konsultacijos – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono gyventojams – nemokamos psichologo konsultacijos

Žiemos pramogos karantino metu
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistų teigimu, psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą bei ištverti skausmą, nusivylimą ir liūdesį. Nors šiuolaikinėje visuomenėje rūpintis savo psichologine būsena tampa taip pat normalu kaip prižiūrėti savo fizinę sveikatą, psichologo paslaugų reikalingumą vis dar apipynę daugybė mitų. Tiesa, pastebima, jog pandemijos akivaizdoje šių paslaugų poreikis itin išaugo, o tai kviečia didinti ir iš šių paslaugų pasiūlą.

Dėl šios priežasties Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras Kauno rajono gyventojus kviečia į nemokamas, individualias ir anonimiškas psichologo konsultacijas, kurios karantino periodu organizuojamos ir nuotoliniu būdu.

„Kiekviena problema, kuri apsunkina gyvenimą, yra pakankamai svarbi priežastis apsilankyti pas psichologą. Nebūtina sirgti depresija ar turėti panikos priepuolių — vizitas bus naudingas ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, tarpasmeninių konfliktų ar santykių gerinimo, problemų darbe, patyrus netektį, pasitikėjimo savimi stiprinimo ir kt.

Jeigu bijote ar nesate pasitikintis kitais žmonėmis, nebūtina iš karto atsiverti. Psichologas pabandys paliesti jums skaudžią temą, tačiau nevers kalbėti, jeigu dar nebūsite tam pasiruošę. Tiesiog pakvieskite save į atvirą ir nuoširdų pokalbį jums norima tema“, — sako Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys.

psichologo konsultacijos / Organizatorių nuotr.

Susidūrus su psichologiniais iššūkiais, nerimu ar stresu, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras gyventojus kviečia pasinaudoti galimybe ir gauti iki 5 nemokamų individualių psichologo konsultacijų. Psichologų konsultacijos gali būti teikiamos anonimiškai, o tam nereikia net ir gydytojo siuntimo. Vienintelė sąlyga – būtina išankstinė registracija telefonu +37060098392.

Šiuo karantino periodu psichologo konsultacijos yra teikiamos trimis būdais – nuotoliniu būdu per „Zoom“ arba „Skype“ programas, telefonu arba gyvo susitikimo metu. Nuotolinė internetinė konsultacija gali būti teikiama pirmadieniais nuo 17 val., telefoninė konsultacija gali būti planuojama nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 16 val. ir vėliau.

Individualios psichologo konsultacijos – ne vienintelė į Kauno rajono gyventojų emocinę sveikatą nukreiptas projektas. Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras organizuoja grupinius streso valdymo mokymus ir sunkių emocijų valdymo mokymus įstaigų, įmonių, organizacijų ir kitiems bendruomenių nariams.

Šių mokymų tikslas – padėti atsakyti į klausimą, ar darbą lydintis stresas visada turi tik blogą poveikį, ar iš stresinių situacijų galima gauti ir naudos. Mokymų metu dalyviai išbando įvairias streso valdymo technikas, išmoksta pažinti savo emocijas bei būdus, kaip adaptyviai jas išreikšti.

Sunkios emocijos gali būti pyktis, liūdesys, baimė, kaltė, gėda, pavydas, kurios paveikia jūsų ir jūsų artimųjų gyvenimus, tad atrasite būdų, kaip padėti sau.

Ateityje planuojama ir daugiau Kauno rajono gyventojų psichikos sveikatai stiprinti skirtų užsiėmimų. Daugiau informacijos apie teikiamas paslaugas suteiks biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Karolina Brazaitytė, telefonu +37060098392 arba el. paštu: karolina.brazaityte@kaunorvsb.lt. Taip pat naujienas galima sekti ir Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro „Facebook“ profilyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA