Pradedama atvykstančiųjų iš Lenkijos kontrolė – Kas vyksta Kaune

Pradedama atvykstančiųjų iš Lenkijos kontrolė

BNS 2021/02/17 08:14
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo trečiadienio ryto, siekiant sumažinti koronaviruso mutacijų plitimo grėsmę, pradedama vykdyti sausumos kelių kontrolė Lenkijos kryptimi. Tokį sprendimą pirmadienį priėmė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK). Kontrolė pradedama 8 val. ryto, informavo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Bus tikrinama, ar vykstantieji iš Lenkijos pusės yra užpildę keliautojo informaciją ir turi testą – taip, kaip šiuo metu tikrinama oro uostuose“, – po VESK posėdžio pranešė A. Bilotaitė.

Pasienyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojams užtikrinti vykstančiųjų kontrolę padės Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, iki šiol jau dalyvavę vykdant patikrą oro bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uostuose.

„Tikslas – patikrinti visus atvykstančius ar grįžtančius asmenis, ar jie užsiregistravę NVSC, ar turi tai patvirtinančius kodus, ar pateikti reikalingi duomenys. Jei asmuo neturės užpildęs internetinėje svetainėje, bandysime vietoje su NVSC pagalba užpildyti, o kurie bus piktybiniai, taikysime Administraciniame nusižengimų kodekse numatytas atsakomybės rūšis“, – VESK posėdžio sakė VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

Nuo praėjusios savaitės tokios patikros jau atliekamos oro ir jūrų uostuose.

Visi keliautojai, atvykstantys iš užsienio, privalo turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą bei izoliuotis 10 dienų su galimybe susitrumpinti izoliaciją septintą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Jie taip pat turi būti užpildę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketas.

Atvykstantiems, išskyrus numatytas išimtis, privalu izoliuotis. Tam tikras užduotis ar specialybes turintys asmenys, tarp jų – sveikatos priežiūros specialistai, jūrininkai, tarptautiniuose turnyruose dalyvaujantys sportininkai, diplomatai – gali nesiizoliuoti, bet privalo turėti neigiamą testo rezultatą.

Reikalavimas dėl izoliacijos ir testo nėra taikomas tarptautinius komercinius vežimus vykdantiems asmenims, vykstantiems tranzitu per Lietuvą, turintiems pažymą, jog persirgo COVID-19 ar buvo pilnai paskiepyti nuo infekcijos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA