Nuo koronaviruso pradėti skiepyti vyriausi kauniečiai: miestas pasirengęs atidaryti antrą vakcinavimo centrą – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Nuo koronaviruso pradėti skiepyti vyriausi kauniečiai: miestas pasirengęs atidaryti antrą vakcinavimo centrą

Sulig Lietuvos valstybės atkūrimo diena – naujas žingsnis COVID-19 vakcinavimo procese. Antradienį Kauno centriniame pašte pradėti skiepyti vyresni nei 80-ies metų amžiaus kauniečiai. Artimiausiomis savaitėmis tikimasi vakcinuoti keliolika tūkstančių senjorų, o jeigu dozių bus tiekiama pakankamai, miestas atidarys dar vieną vakcinavimo centrą ką tik pastatytoje ledo arenoje.

Planuoja paskiepyti 15 tūkst. senolių

Kaip žurnalistams antradienį sakė Kauno miesto poliklinikos koordinatorius vakcinavimui Justinas Dzidzevičius, šiandien į sąrašus pasiskiepyti įtraukta apie 500 senolių, žmonės renkasi sklandžiai, mandagūs, džiaugiasi ir sveikina personalą su švente, yra gerai nusiteikę.

„Visame Kauno mieste vyresnių nei 80 metų amžiaus gyventojų yra apie 18 tūkst. Vieni jau persirgę, kiti serga, kai kurie turi kitą požiūrį į vakcinavimą. Tikimės, kad paskiepyta bus apie 15 tūkst. senjorų. Registruojasi jie gana aktyviai, susidomėjimas didelis, apskritai susidomėjimas vakcinavimu auga, visi laukia jo bei šios sudėtingos situacijos pabaigos“, – kalbėjo J. Dzidzevičius.

Šiandien senjorai skiepijami „Pfizer“ vakcina, naujos informacijos iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Kauno miesto poliklinika laukia kasdien ir pagal tai planuoja savo darbus. Jei vakcinų bus daugiau, gydymo įstaiga žada didinti personalo pajėgumus, kad jos negulėtų nenaudojamos ir nesiformuotų eilės.

J. Dzidzevičius / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

„Pasirūpinsime, kad tai nenutiktų. <...> Šiandien taip pat skiepijami onkologiniai pacientai. Iškart atliekamas greitasis testas, viskas vyksta sklandžiai, jokių nesusipratimų nebuvo“, – nurodė J. Dzidzevičius, pažymėjęs, kad senjorai testuotis dėl koronaviruso vietoje neturi.

Teigia, kad skeptikų mažėja

„Apie kiekvieną pedagogą pasakyti negaliu, tačiau bendra situacija maždaug vienoda. Žinoma, ji gali procentaliai keistis nuo daug ko, tačiau kažkokio neigiamo poveikio laukiant 15 minučių po skiepo nebuvo, pedagogai vakcinuojasi sklandžiai. Bendrai visų užsiregistravusių neatvyksta 7 proc., pilietis turi teisę vakcinuotis vėliau, kreiptis pagal nustatytą tvarką ir gauti skiepą“, – paklaustas, kaip vyksta pedagogų vakcinacija, kalbėjo J. Dzidzevičius.

Jis pabrėžė, kad tokių žmonių – tiek pedagogų, tiek medicininio personalo, kurie prieš tai į vakcinas žiūrėjo gan skeptiškai – atsiranda vis daugiau. Jaučiama, kad registracija spartėja, užsiregistruoti yra ne vienas būdas: Kauno miesto poliklinikos pacientai registruojasi per portalą, kitų įstaigų pacientai kreipiasi pas šeimos gydytoją, kuris užrašo pagal sąrašus.

„Tiek privačių įstaigų, tiek Kauno miesto poliklinikos pacientų skaičius yra lygus, nėra labiau mylimų ar nemylimų. Kauno valdžiai svarbūs visi mūsų miesto piliečiai. <...> Būdų užsiregistruoti ateityje bus dar daugiau, tai padaryti bus galima paprasčiau. Portale užsiregistruoti senoliams gali padėti artimieji, kaip matome, kai kurie palydi vyresnius kauniečius ir skiepytis“, – aiškino koordinatorius vakcinavimui.

Pasiruošę atidaryti antrą centrą

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Kero duomenimis, Kaune jau paskiepyta daugiau nei 13 tūkst. gyventojų, iš jų apie 7000 paskiepyti du kartus. Šiuo metu pradedamas vyresnių nei 80 metų amžiaus miestiečių vakcinavimas, jei pakaks vakcinų, per kelias savaites tikimasi vakcinuoti didžiąją dalį šios amžiaus grupės atstovų.

„Stebime vakcinų tiekimą. Jeigu jis išliks stabilus, artimiausiu metu bus aktyvuotas antrasis vakcinavimo centras naujoje Kauno ledo arenoje. Priklausomai nuo vakcinų skaičiaus, užbaigę 80+ amžiaus grupės vakcinavimą, pereisime prie kitų“, – nurodė P. Keras.

Baigiama statyti dviejų aikščių ledo arena, 2020-ųjų spalis

Jo teigimu, didžiausias iššūkis – vakcinų kiekis, jų norima gauti kuo daugiau ir paskiepyti kuo didesnį skaičių kauniečių: „Matome, kad kai kurie registruoti miestiečiai neatvyksta vakcinuotis, vėliau bando vėl užsirašyti. Tai šiek tiek trikdo procesą, tačiau apskritai jis vyksta sklandžiai, įgauna pagreitį ir jei bus vakcinų, galėsime vakcinuoti pakankamai dideliu tempu.“

Neatvyko apie 15 proc. pedagogų

Kalbant apie pedagogų vakcinavimą, P. Kero žodžiais, turėta įvairių dienų, kai tam tikras procentas pedagogų neatvykdavo, tačiau šiandien iš 5000 testuotų švietimo darbuotojų visi pakviesti skiepytis.

„Apie 15 proc. jų neatvyko, priežasčių mes nežinome, taip pat ar toliau norės vakcinuotis – jeigu išreikš norą, bus įtraukti į sąrašą vėliau. <...> Manau, procesą užbaigus matysime visus norinčius pasiskiepyti vėliau, tada bus galima atsakyti, ar pedagogų vakcinavimo situacija kelia kokią nors grėsmė ugdymo proceso atnaujinimui“, – savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ankstyvų vertinimų nesiėmė.

P. Keras / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

SAM duomenimis, šią savaitę skiepyti vyriausius savo gyventojus turėtų pradėti daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių, tarp jų – didieji miestai. Visose savivaldybėse 80-ies ir vyresnių senjorų vakcinacija prasidės ateinančią savaitę.

Pagal atnaujintą planą, kovą numatyta pradėti skiepyti vyresnius nei 65-erių gyventojus, taip pat sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Masinė gyventojų vakcinacija turėtų būti pradėta balandį. Be jau paskiepytų grupių, toliau vasarį ketinama vakcinuoti darželių darbuotojus, pedagogus, specialiųjų poreikių ugdymo specialistus, onkologinius pacientus, turinčiuosius ŽIV, 75-erių ir vyresnius gyventojus.

Antrąja doze skiepyti numatyta vaistinių darbuotojus, sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojus, neturinčius sąlyčio su COVID-19 pacientais, taip pat karius, žvalgybos pareigūnus, dalyvaujančius karinėse ar tarptautinėse operacijose.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA