I. Šimonytė: sprendimus dėl karantino lems du faktoriai – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė: sprendimus dėl karantino lems du faktoriai

DELFI nuotr.

Sprendimus dėl karantino lems tik du faktoriai – naujų atvejų skaičius ir procentinė teigiamų atvejų dalis nuo atliktų tyrimų skaičiaus, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Vyriausybės vadovė savo įrašu socialiniame tinkle „Facebook“ sako reaguojanti į pasirodžiusius pranešimus, kad tam tikrose savivaldybėse yra mažesnis koronavirusu sergančių skaičius nei skelbiama.

„Vos Vyriausybei, ekspertams ir Lietuvos savivaldybių asociacijai pradėjus diskutuoti, kad kai kuriose savivaldybėse sparčiau gerėjanti situacija galėtų būti įvertinta lokaliai taikomais mažesniais karantino ribojimais, pasipylė įrašai su raudonais šauktukais, kad vienoje ar kitoje savivaldybėje nėra tiek aktyvių COVID susirgimo atvejų, kiek skelbiama. Todėl sprendimai būsią priimami remiantis klaidinga statistika, nes antai savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo uošvė vis dar įskaičiuojama, nors seniai darbe“, – rašė premjerė.

I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad nuo tada, kai Lietuvos statistikos departamentas įgijo teisę gauti visus duomenis, reikalingus pilnai COVID-19 statistikai skelbti, jau daugiau nei mėnuo kiekvienas pranešimas buvo su raudonais perspėjimais, kad duomenys šiuo metu tvarkomi ir artimiausiu metu bus atnaujinti.

„Tai įvyko, kai „stebuklingai“ staiga pasveiko keliasdešimt tūkstančių žmonių, nes statistikai tiesiog įvedė statistinį vertinimą, kiek atvejų išties gali pagrįstai būti laikomi aktualiais, nors žmogaus pasveikimas nėra tinkamai užfiksuotas. Tai nėra toks tikslus skaičius, koks būtų, jeigu visi pasveikimo atvejai būtų tinkamai užfiksuoti, tačiau neabejotinai yra arčiau tiesos, nei visas tas nuo praėjusių metų rudens besivelkantis kalnas“, – rašė ministrė pirmininkė.

Premjerė sako norinti dar kartą pabrėžti, kad sprendimams dėl karantino ir atitinkamai šalies ar atskirų jos dalių spalvinimui konkrečia spalva įtakos turi tik du absoliučiai su minima tema nesusiję parametrai: naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų per pastarąsias 14 dienų ir teigiamų atsakymų procentas nuo atliktų testų.

„Tiek pagal vieną, tiek pagal kitą parametrą esame raudonojo (C) scenarijaus pačiame viduryje, nors vos prieš dešimt dienų dar buvome tik pačioje pradžioje. Tikiuosi, kad apribojimų švelninimas nešaus į koją (o nešaus, jeigu tiek klientai, tiek paslaugų teikėjai ir prekių pardavėjai laikysis saugumo ir sveiko proto balso, nes ne saugomės valdžios su visokiais ten nurodymais, o saugome save ir savo artimuosius) ir toliau judėsime ta pačia naujų atvejų ir teigiamų testų dalies mažėjimo kryptimi“, – rašė I. Šimonytė ir padėkojo statistikams už sušukuotas
susiraizgiusias duomenų gijas.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA