Garsi irkluotoja iš Kauno diskvalifikuota dėl dopingo taisyklių pažeidimo – Kas vyksta Kaune

Garsi irkluotoja iš Kauno diskvalifikuota dėl dopingo taisyklių pažeidimo papildyta Lietuvos antidopingo agentūros komentaru

BNS 2021/02/08 20:56
DELFI nuotr.

Dėl dopingo taisyklių pažeidimo irkluotoja Ieva Adomavičiūtė diskvalifikuota dvejiems metams, pirmadienio vakarą pranešė Lietuvos irklavimo federacija.

„Vasario 8 dieną I. Adomavičiūtė išgirdo Antidopingo taisyklių pažeidimo bylų nagrinėjimo komisijos sprendimą – dvejų metų trukmės diskvalifikacija. Jos laikotarpis pradedamas skaičiuoti nuo 2020-ųjų rugsėjo 15 dienos ir baigiasi 2022-ųjų rugsėjo 15 dieną“, – rašoma pranešime.

Anot Lietuvos antidopingo agentūros, ne varžybų metu 2020-ųjų rugpjūčio 19 dieną surinktame sportininkės mėginyje rasta higenamino.

Nuo 2017-ųjų higenaminas buvo įtrauktas į Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) draudžiamų medžiagų sąrašą kaip S3 grupės beta-2 agonistas. Ši medžiaga yra draudžiama tiek varžybų, tiek ne varžybų metu.

Pasak irklavimo komandos gydytojo Mantvydo Šilkūno, higenaminas yra natūrali augaluose randama medžiaga. Jo teigimu, šios medžiagos taip pat būna arba stimuliuojančiuose papilduose, arba papilduose mesti svorį.

Kaip nurodoma federacijos pranešime, higenaminas „slepiasi po įvairiais pavadinimais, įskaitant ir lotoso šaknį ar laukinį imbierą, plačiai vartojamą Azijos virtuvėje“.

Irkluotojos advokatė Salomėja Zaksaitė sako, kad higenaminas į sportininkės organizmą galėjo patekti per valgytą maistą, mat kelios dienos prieš patikrinimą ji vakarieniavo kinų maisto kavinėje, po poros dienų gėrė žaliosios arbatos su imbieru, o dar vėliau valgė tailandietišką pastą.

Taip pat, pasak advokatės, I. Adomavičiūtė „nevengia pirkti įvairių azijietiškų pusgaminių, kad mėgsta gaminti tailandietišką sriubą, tarp kurios ingridientų yra laukinis imbieras“.

„Atitinkamai yra nemaža tikimybė, jog medžiaga galėjo patekti į jos organizmą dėl valgyto maisto. Suprantama, po teigiamo dopingo testo pomėgio Azijos virtuvei sportininkė atsisakė“, – sakė S. Zaksaitė.

Kaip LRT televizijai sakė Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Rūta Banytė, irkluotoja teikė kelias versijas, kaip medžiaga pateko į jos organizmą.

„Iš pradžių buvo papildai, maistas, tada arbata. Visų produktų ir papildų siuntimas į laboratorijas irgi užtrunka. (…) Tam, kad nuo maisto, arbatos, kremo sportininkas negautų teigiamo testo rezultato dėl higenamino vartojimo, Pasaulinė antidopingo agentūra leidžiamą šios medžiagos ribą yra pakėlusi iki 10 nanogramų mililitre“, – teigė R. Banytė.

Pirmasis apie I. Adomavičiūtės diskvalifikaciją pranešė naujienų portalas 15min.lt. Jo teigimu, sportininkė sprendimo skųsti neketina.

Lietuvos irklavimo federacijos teigimu, I. Adomavičiūtė penkis kartus įvairiose amžiaus grupėse yra tapusi pasaulio čempione, o 2019 metais įvykdė normatyvą į olimpines žaidynes.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA