Kauno biurų rinka metus pradeda su griausmu: „Blaster“ keliasi į verslo centrą BLC | Kas vyksta Kaune

Kauno biurų rinka metus pradeda su griausmu: „Blaster“ keliasi į verslo centrą BLC

Organizatorių nuotr.

Pandemijos sujauktą metų pradžią žymi vienas didžiausių sandorių Lietuvos biurų rinkoje. Verslo centrą BLC Kaune plėtojanti SBA nekilnojamojo turto bendrovė „Urban Inventors“ pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su sparčiai augančiu informacinių technologijų bendrovių klasteriu – „Blaster“. Vienas ryškiausių IT rinkos dalyvių naujajame BLC, šalia SBA atnaujintos Vienybės aikštės, nuomosis 3000 kv. metrų plotą.

„Ne tik pandemijos metu didesni nuomos sandoriai sudrebina rinką, kaip griaustinis žiemą. Kauno biurų rinka – ne išimtis. Tačiau informacinių technologijų sektorius yra vienas atspariausių šiai krizei ir kartu dėl didelės konkurencijos kelia pačius aukščiausius standartus darbuotojų gerovei ir darbo vietai.

Šis sandoris – tai dar vienas įvertinimas BLC verslo centrui, kurio 13-kos aukštų korpusas jau bus visiškai užpildytas nuomininkais, o bendras 20 000 kv. metrų ploto verslo centro užimtumas pasieks 90 procentų“, – sako „Urban Inventors“ valdybos pirmininkas L. Šepetys.

Prieš 5 metus įkurtą „Blaster“ klasterį sudaro keturios žinomos informacinių technologijų bendrovės: „TeleSoftas“, „SneakyBox“, „Adeo Web“ ir „Tandemum“. Pasak L. Šepečio, tokie klasteriai kaip „Blaster“ yra viso miesto variklis, nes IT paslaugas globaliu mastu teikiančios įmonės sparčiai auga ir nuolat jaučia gerų specialistų alkį, rašoma SBA grupės pranešime žiniasklaidai.

„Keičiantis situacijai pasaulyje turime būti lankstūs, keisti darbo stilių ir bendruomenės įpročius. Pasibaigus karantinui ir persikėlus į naujas patalpas, „TeleSofto“ darbuotojai ir toliau galės rinktis darbo nuotoliniu būdu bei darbo biure kombinaciją.

Biuro vidaus erdvių išdėstymas rengiamas teikiant prioritetą sveikos ir saugios darbo aplinkos užtikrinimui – atsisakysime atviro išplanavimo, viename aukšte įsikurs ne daugiau nei 2-3 komandos“, – sprendimą persikelti į BLC komentavo „TeleSofto“ vadovas Algirdas Stonys.

„Be to, turime ambicingų planų ateičiai – norime augti ir prisidėti prie Kauno miesto vystymo. Siekiame, kad Kaune būtų kuriama geriausia pasaulyje programinė įranga, o komandą nuolat papildytų aukščiausios klasės specialistai. Dairėmės naujų erdvių, kurios leistų ne tik toliau plėsti komandą, bet ir puoselėti bendruomeniškumą.

Simboliška, kad iš naujojo biuro atsiveria vaizdas į Vienybės aikštę, kuri leidžia sujungti darbą ir laisvalaikį. Ateityje planuojame sulaukti nemažai užsienio svečių, tad džiaugiamės, kad įsikursime strategiškai patogioje ir reprezentatyvioje vietoje pačiame Kauno centre“, – teigė jis.

BLC / SBA nuotr.

„Kadangi šiuo metu esame atsakingi už „Blaster“ veiklą, esame tikri, jog persikėlimas į BLC atvers naujų galimybių klasterio nariams kurti kartu. Taip pat tikimės, jog naujos erdvės suteiks daugiau progų pristatyti mūsų veiklas visuomenei ir įtraukti į naujas su IT technologijomis ir skaitmenizacija susijusias iniciatyvas,“ – pasakojo Liudas Ubarevičius, studijos „SneakyBox“ vadovas ir „Blaster“ koordinatorius.

„Ypač džiugu, kad visa tai įvyks jau šiais metais, o kadangi su „Blaster“ esame „Kaunas 2022“ partneriai, bus puiki proga įsilieti į Europos kultūros sostinės programą ir pasiūlyti tiek savo darbuotojams, tiek svečiams išskirtinių veiklų“, – komentavo L. Ubarevičius.

Pasak „Urban Inventors“ komercijos vadovo G. Muliuolio, nuomininkų darbuotojų žodis pasirenkant biurą įgyja vis didesnį svorį, o būtent savijauta darbe ir biure yra vienas svarbiausių motyvuojančių veiksnių.

„Rūpestis darbuotojais, jų darbo sąlygomis, poilsiu bei sveikata tampa ne tik nuomininkų, bet ir biurų plėtotojų rūpesčiu. BLC verslo centras siekia tapti pirmuoju Lietuvoje, įvertintu „Fitwel“ sertifikatu, kuris patvirtina, jog šiame pastate daugiausiai dėmesio skiriama darbuotojų fizinei ir emocinei savijautai,“ – teigia „Urban Inventors“ komercijos padalinio vadovas Giedrius Muliuolis. Anot jo, naujasis biuras verslo centre BLC klasteriui „Blaster“ bus įrengtas iki vasaros.

BLC verslo centrą Kaune, šalia SBA atnaujintos Vienybės aikštės, plėtoja bendrovė „Urban Inventors“, Vilniuje valdanti verslo slėnį „Green Hall“. SBA investicijos į BLC 2 ir Vienybės aikštę siekia apie 40 mln. eurų.

Apie „Blaster“

Klasteris „Blaster“ buvo įkurtas 2015 m. ir jį šiuo metu sudaro šios kompanijos: „TeleSoftas“, „SneakyBox“, „Adeo Web“ ir „Tandemum“, kuriose dirba daugiau nei 300 skaitmeninio pasaulio ekspertų.

Klasteris vienija sparčiai augančias IT kompanijas, kuriančias aukštos pridėtinės vertės technologinius produktus ir paslaugas. „Blaster“ tikslas – didinti inovacijų potencialą, tarptautinį konkurencingumą ir pardavimų apimtis, vystyti patrauklų produktų ir paslaugų paketą įvairiems klientams.

Klasterio narių sprendimai naudojami įvairiose pramonės šakose: telekomunikacijos, sveikatos priežiūros, logistikos, finansinių paslaugų, edukacijos ir kitur. „Blaster“ yra bendruomenė kūrybiškiems ir iššūkius mėgstantiems technologijų specialistams, padedanti realizuoti jų idėjas.

Apie SBA

SBA verslo grupė yra viena didžiausių šalyje. Jai priklauso NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, plėtojanti verslo slėnį „Green Hall“ Vilniuje ir BLC verslo centrą Kaune, taip pat investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management“, kuri Kaune valdo verslo centrą „Kauno Dokas“, Vilniuje – „135“ ir plėtoja modernų biurų kompleksą „Verde“ Rygos centre Skanste rajone.

SBA baldų gamybos grupę sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, „Laminn“, taip pat minkštųjų baldų gamintojas „Kauno baldai“. SBA tekstilės sektorių sudaro „Utenos trikotažas“ kartu su „Šatrija“ ir „Mrija“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA