Per parą Lietuvoje – 953 nauji COVID-19 atvejai (10 proc. teigiamų testų), mirė 24 žmonės – Kas vyksta Kaune

Per parą Lietuvoje – 953 nauji COVID-19 atvejai (10 proc. teigiamų testų), mirė 24 žmonės 163 pacientai reanimacijoje

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyta jau 180 170 koronaviruso susirgimų. Pranešama apie 953 naujus koronaviruso atvejus, pasveiko 125 067 žmonės.

Statistikos departamento sausio 28 d. duomenimis, patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 180 170, sergančių žmonių skaičius – 50 251. Pranešama, kad per vakar dieną patvirtinti 953 nauji COVID-19 susirgimai.

Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirusių asmenų skaičius – 24, vakar įregistruotos 6 COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė.

Bendras mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius Lietuvoje – 2 743. Pasveikusių žmonių skaičius – 125 067.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos sausio 28 d. duomenimis, per praėjusią parą ištirti 9 574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 1 901 881 ėminiai.

Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 12 032 žmonės.

Papildyta 10.12 val.

Mirė 50–99 metų žmonės

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 24 žmonės, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Iš viso praėjusią parą mirė 12 vyrų ir tiek pat moterų.

Daugiausia mirusiųjų – aštuoni – priklausė 80–89 metų grupei.

Septyniems mirusiesiems buvo nuo nuo 70 iki 79-erių, keturiems – nuo 60 iki 69-erių, trims – nuo 50 iki 59-erių, dviem – nuo 90 iki 99-erių metų.

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad „per praėjusią parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40 procentų“.

Į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar šešios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.

Tai – trys vyrai ir trys moterys. Trims iš jų buvo nuo 80 iki 89-erių metų, dviem – nuo 60 iki 69-erių ir vienam – nuo 90 iki 99-erių metų.

Pradedama kauniečių vakcinacija
Pradedama kauniečiu vakcinacija / R. Tenio nuotr.

163 pacientai reanimacijoje

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1596 COVID-19 pacientai, 163 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1049 pacientams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 98 žmonėms.

Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 155 pacientai.

Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2723 lovos, 274 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.

Iš 8420 gydytojų, kurių darbovietės teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingi yra 109, izoliacijoje – 45.

Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 603 gydytojai. Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 343 iš 13 tūkst. 326 slaugytojų, izoliacijoje yra 62. Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1060 slaugytojų.

Papildyta 11.54 val.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuoti 1787 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 70 231 asmuo.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 102 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti), rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Tęsiasi židinys VšĮ Mažeikių ligoninėje. Per vakar parą 2 susirgimai COVID-19 liga nustatyti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje. Varnių PSPC palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje patvirtinti 4 susirgimai COVID-19 liga, 3 iš jų antriniai šeimos nariams ir 1 įstaigos personalo nariui.

Nauji protrūkiai Vilniaus apskrityje yra siejami su Šalčininkų rajone įsikūrusia įmone, užsiimančia statybinių medžiagų pardavimu. Taip pat atvejai fiksuoti ir Vilniuje įsikūrusioje spausdinimo darbus atliekančioje įmonėje. Atvejai fiksuoti ir Vilniuje veikiančioje statybos darbus atliekančioje įmonėje.

Vakar NVSC specialistai atliko veiksmus siekiant užkirsti kelią tolimesniam židinio plitimui Vilniaus miesto nakvynės namuose (Vilkpėdės g. 12). Organizuotas gyventojų profilaktinis ištyrimas dėl COVID-19 ligos.

8 atvejai per vakar užfiksuoti Antavilių pensionate. Šiuo metu vyksta židinio tyrimo darbai dėl naujo protrūkio galimai siejamo su pensionato virtuve. COVID-19 liga nustatyta 5 virtuvės darbuotojams, kurie neturi jokio sąlyčio su Antavilių pensionato pacientais ar darbuotojais.

Koronaviruso gydymas / V. Balkūno nuotr.

Klaipėdos apskrityje naujas protrūkis nustatytas Rusnės specialiojoje mokykloje. Šioje ugdymo įstaigoje susirgo 2 darbuotojai. Taip pat dar vienas naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos mieste įsikūrusiame lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“, kur susirgo du darbuotojai.

Neringos savivaldybės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje nustatytas naujas židinys, kur per pastarąsias kelias dienas buvo patvirtinti 4 nauji COVID-19 atvejai.

Dar vienas naujas protrūkis fiksuotas Klaipėdos įmonėje, užsiimančioje metalo apdorojimu. Čia nustatyti 3 nauji atvejai, iš viso su protrūkiu siejami 5 atvejai. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

14 per vakar parą patvirtintų atvejų siejama su protrūkiu Padvarių socialinės globos namuose Kretingos r. Čia susirgo 3 darbuotojai, 10 gyventojų ir vienas asmuo artimojoje aplinkoje.

Atvejai nustatyti ir protrūkiuose Klaipėdos miesto lopšeliuose-darželiuose „Giliukas“ ir „Puriena“. Taip pat Klaipėdos apskrityje nustatyti nauji atvejai siejami su protrūkiais įmonėse, užsiimančiose maisto gamyba, medienos apdirbimu, jūrų uosto kroviniais besirūpinančioje įmonėje ir automobilių taisymu užsiimančioje įmonėje.

14 atvejų per vakar parą patvirtinti Biržų rajono Legailių globos namuose. Atvejai patvirtinti 12 šių globos namų gyventojų ir 2 darbuotojams.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 65.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA