Paaiškėjo, kurių Kauno daugiabučių balkonuose rūkyti bus uždrausta pirmiausia – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo, kurių Kauno daugiabučių balkonuose rūkyti bus uždrausta pirmiausia

Dar praėjusiais metais nestojo kalbos apie naująjį draudimą rūkyti daugiabučių balkonuose įteisinimo. Po ilgų diskusijų, spalio 1 dieną Seimas priėmė pataisą, kuri užtraukia rūkaliams baudas. Nors įstatymas įsigaliojo nuo 2021 metų sausio 1 dienos, tačiau pirmieji draudimai Kauno mieste įsigalios tik vasario 10 dieną.

Seimas spalio 1 d. priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2021 m. drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad pastato (buto) savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi pastatu (butu) ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato (buto) patalpas bei į to paties buto patalpas.

Kaunas stoja prieš rūkalius

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis, gauta jau ne viena kauniečių paraiška su prieštaravimais dėl rūkymo balkonuose.

„Šiai dienai esame gavę 53 gyventojų prieštaravimus dėl rūkymo balkonuose. Jau parengti 28 direktoriaus įsakymai dėl uždraudimo rūkyti, kiti prašymai toliau nagrinėjami. Pirmas įsakymas įsigalios vasario 10 d.“, – teigė R. Endrikis.

Kauno savivaldybė nurodė ir keletą daugiabučių adresų, kuriuose draudimas turi įsigalioti pirmiausia.

Be rūkalių dūmų teise gyventi pasinaudojo Naujakurių g. 98, Šilainiuose esančio daugiabučio namo gyventojai, taip pat Akacijų g. 20B, Aleksote, Rietavo g. 3, Šilainiuose, S. Žukausko g. 33, Eiguliuose ir Dujotiekio g. 5A, Gričiupio rajonuose esantys kauniečiai.

Laukia baudos

Teisę atlikti administracinio nusižengimo tyrimą turinčio pareigūno reikalavimu buto arba patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas turės šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą).

Buto ar patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas, nenurodęs asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenų, turės atsakyti Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.

Pagal Seimo priimtus Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą patalpų savininkui grės bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą – bauda nuo 60 iki 120 eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA