J. Šiugždinienė: brandos egzaminų atšaukti neplanuojame – Kas vyksta Kaune

J. Šiugždinienė: brandos egzaminų atšaukti neplanuojame

ELTA 2021/01/26 15:17
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia nematanti galimybių įsiklausyti į „valstiečių“ lyderių raginimus dėl pandemijos šiemet nerengti brandos egzaminų.

„Girdėjau, kad buvo tokių pasisakymų, tačiau egzaminų atšaukti neplanuojame. Dedame pastangas padėti mokiniams, kurie patiria mokymosi sunkumų, organizuoti papildomas pamokas ir papildomas konsultacijas dvyliktokams. Tai yra tiek universitetų konsultacijos, tiek nuotolinės pamokos. Tikrai stengiamės kiek įmanoma padėti vaikams“, – spaudos konferencijoje sakė ministrė, primindama jau priimtą sprendimą šiemet atsisakyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos.

„Taip pat kai kurias egzaminų dalis planuotume įgyvendinti nuotoliniu būdu. Darome viską, kad būtų kuo geresnis abiturientų pasirengimas laikyti egzaminus“, – teigė J. Šiugždinienė.
Pasak ministrės, viena iš pagrindinių priežasčių neįsiklausyti į opozicijos raginimus yra Lietuvos mokyklose egzistuojantys ugdymo rezultatų skirtumai. Pasak jos, mokinių pažymiai, gauti mokyklose bei brandos egzaminų metu, kai kada skiriasi net 70 proc.

„Tikrai būtų sudėtinga atsisakyti brandos egzaminų – tai yra tiesiogiai susiję su stojimais į aukštąsias mokyklas. Žinoma, tai apnuogino vieną iš pagrindinių mūsų problemų bendrajame ugdyme: tokie ugdymo rezultatų skirtumai rodo, kad su sistema tikrai nėra gerai. Tad reikia peržiūrėti ir bendrojo ugdymo turinį ir stiprinti mokytojų pasirengimą“, – sakė ministrė.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad kai kurios dabartinės dešiniųjų valdžios taikomos karantino priemonės yra „nesąmonė“, kokios jo vedama partija, jei būtų likusi valdžioje, niekada nebūtų dariusi.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis bei buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad yra tiesiog būtina kalbėti apie alternatyvias kovos prieš koronaviruso pandemiją priemones.

Pirmadienį surengtoje konferencijoje politikai pristatė LVŽS siūlymus atsisakyti baigiamųjų egzaminų, judėjimo kontrolės, pateikė siūlymus dėl smulkiojo verslo atnaujinimo.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA