Policija atskleidė, kaip bus reguliuojamas judėjimas įteisinus „socialinius burbulus“ – Kas vyksta Kaune

Policija atskleidė, kaip bus reguliuojamas judėjimas įteisinus „socialinius burbulus“

delfi.lt / Dainora Karklytė, Simona Voveriūnaitė 2021/01/21 14:34
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vakar Vyriausybė įteisino ir vadinamuosius „socialinius burbulus“ – tai reiškia, kad vieniši arba priežiūros reikalaujantys asmenys gali susitikti ir bendrauti su kitu namų ūkiu, tačiau visiems jiems draudžiama turėti kitų kontaktų. Policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis paaiškino, kaip policija toliau kontroliuos gyventojų judėjimą tarp savivaldybių.

Anot jo socialinių palaikymo burbulų atsiradimas yra „savotiškas judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimas“.

„Daugiau apeliuosime į žmonių sąmoningumą ir atsakingumą. Kontrolė išliks, nors suprantame, kad tai sukontroliuoti tampa sudėtinga. Kilus įtarimams, pareigūnai pasilieka teisę įdėmiau patikrinti asmens pateiktą versiją ir pateiktus dokumentus ir nustačius, kad asmuo meluoja, taikyti jam poveikio priemones“, – Delfi teigė R. Matonis.

Jis taip pat pabrėžė, kad nuo šiol policija daugiau dėmesio skirs saviizoliacijos pažeidimams bei tinkamam apsaugos kaukių naudojimui.

Ekspertai perspėja: būtina sąžiningai laikytis socialinių burbulų taisyklių

Atsiradus judėjimo tarp savivaldybių ribojimams, daliai gyventojų kilo iššūkis – kaip pasirūpinti kituose regionuose gyvenančiais senyvo amžiaus tėvais? Taigi socialiniai burbulai, jei šeimos neturi kitų kontaktų, turėtų išspręsti šią problemą.

Po Vyriausybės posėdžio trečiadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė, prof. habil. dr. Ramunė Kalėdienė po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad šis pakeitimas palies daugelį namų ūkių.

„Galite įsivaizduoti, kiek daug žmonių Lietuvoje gyvena po vieną. Tai nėra tik seni, pagyvenę žmonės. Tai yra visokio amžiaus žmonių grupės“, – sakė ji.

Profesorė teigė, kad bet koks kontaktų atlaisvinimas kelia rizikas dėl ligos plitimo, tačiau tam būtinas žmonių sąmoningumas ir taisyklių laikymąsis.

„Tikimės, kad žmonės ir toliau išliks sąmoningi ir tuose palaikymo burbuluose. Sudarant tokį burbulą jo dalyviai turėtų įsipareigoti neturėti jokių kitokių artimų kontaktų už to burbulo ribų“, – sakė R. Kalėdienė.

Ekspertė kalbėjo, jog tokio palaikymo burbulo dalyviai turės teisę kirsti ir savo gyvenamosios savivaldybės ribas.

„Mes rekomendavome, kad nesvarbu, kurioje savivaldybėje yra tas žmogus, kuriam reikia palaikymo, tos ribos turi būti atvertos. Šis klausimas techniškai turi būti išspręstas“, – sakė R. Kalėdienė.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA