Kauno ligoninėje baigtas svarbus etapas: COVID-19 vakcina paskiepyta 1700 darbuotojų – Kas vyksta Kaune

Kauno ligoninėje baigtas svarbus etapas: COVID-19 vakcina paskiepyta 1700 darbuotojų

LSMU Kauno ligoninės nuotr.

LSMU Kauno ligoninėje pasibaigė darbuotojų skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze. Infekcijų kontrolės skyriaus vadovės Ritos Butylkinos duomenimis, iš viso paskiepyta apie 1700 personalo darbuotojų, iš jų apie 450 – jau ir antruoju skiepu.

Po pirmojo skiepo, kaip rekomenduojama, praėjus 22-23 dienoms, revakcinuoti 454 LSMU Kauno ligoninės darbuotojai. Nebuvo vakcinuojami persirgusieji COVID-19 arba sergantieji šiuo metu, rašoma LSMU Kauno ligoninės pranešime žiniasklaidai.

Antradienio duomenimis, COVID-19 serga kiek mažiau nei 100 ligoninės personalo darbuotojų, tačiau dar prieš mėnesį buvo fiksuojami gerokai didesni skaičiai.

Būdavo dienų, kai vienu metu COVID-19 sirgo netoli 250 ligoninės specialistų, slaugos personalo darbuotojų. Iš viso nuo rudens šia infekcija užsikrėtė per 700 LSMU Kauno ligoninės darbuotojų. Tikėtina, kad po vakcinacijos ir revakcinacijos, kai susiformuos antikūnai, darbuotojų sergamumas jau netrikdys ligoninės darbo.

Darbuotojų vakcinacija / LSMU Kauno ligoninės nuotr.

„Galima vertinti, kad pirmasis vakcinacijos etapas mūsų ligoninėje įvykdytas sklandžiai, gerai organizuotai, – sako LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas. – Buvo glaudžiai bendradarbiaujama su organizuojančia įstaiga – LSMU Kauno klinikomis. Per likusias sausio dienas ir vasario pradžioje esame pasirengę vykdyti antrą vakcinacijos etapą. Tikimės, kad jis taip pat pavyks sėkmingai ir padės užtikrinti didesnį ligoninės personalo saugumą darbe.“

„Baigtą skiepijimą pirmąja vakcinos doze vadiname svarbiu etapu. Žengtas žingsnis COVID-19 epidemijos suvaldymo link. Mes, medikų bendruomenė, labai tikimės ne tik ligoninių personalo, bet ir visuomenės sąmoningumo skiepijantis, nes tik nuo visų sąmoningumo priklausys, ar užkardysime infekcijos plitimą ir paspartinsime karantino pabaigą“, – sako LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė.

„Reikia pasidžiaugti, kad skiepijimas vyko sklandžiai, laikantis grafikų, paskiepyti visi darbuotojai, kurie savo noru buvo iš anksto įtraukti į vakcinuojamųjų sąrašus, išskyrus pavienius atvejus, kai skiepytis sutrukdė liga ar kitos svarbios priežastys“, – pažymi LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė R. Butylkina.

Pasak jos, po pirmosios vakcinos, kurios dar nepakanka susiformuoti imunitetui, buvo pavienių atvejų, kai darbuotojai užsikrėtė COVID-19. Šių darbuotojų revakcinacija atidėta 90 dienų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.