Kauno ligoninėje baigtas svarbus etapas: COVID-19 vakcina paskiepyta 1700 darbuotojų – Kas vyksta Kaune

Kauno ligoninėje baigtas svarbus etapas: COVID-19 vakcina paskiepyta 1700 darbuotojų

LSMU Kauno ligoninės nuotr.

LSMU Kauno ligoninėje pasibaigė darbuotojų skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze. Infekcijų kontrolės skyriaus vadovės Ritos Butylkinos duomenimis, iš viso paskiepyta apie 1700 personalo darbuotojų, iš jų apie 450 – jau ir antruoju skiepu.

Po pirmojo skiepo, kaip rekomenduojama, praėjus 22-23 dienoms, revakcinuoti 454 LSMU Kauno ligoninės darbuotojai. Nebuvo vakcinuojami persirgusieji COVID-19 arba sergantieji šiuo metu, rašoma LSMU Kauno ligoninės pranešime žiniasklaidai.

Antradienio duomenimis, COVID-19 serga kiek mažiau nei 100 ligoninės personalo darbuotojų, tačiau dar prieš mėnesį buvo fiksuojami gerokai didesni skaičiai.

Būdavo dienų, kai vienu metu COVID-19 sirgo netoli 250 ligoninės specialistų, slaugos personalo darbuotojų. Iš viso nuo rudens šia infekcija užsikrėtė per 700 LSMU Kauno ligoninės darbuotojų. Tikėtina, kad po vakcinacijos ir revakcinacijos, kai susiformuos antikūnai, darbuotojų sergamumas jau netrikdys ligoninės darbo.

Darbuotojų vakcinacija / LSMU Kauno ligoninės nuotr.

„Galima vertinti, kad pirmasis vakcinacijos etapas mūsų ligoninėje įvykdytas sklandžiai, gerai organizuotai, – sako LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas. – Buvo glaudžiai bendradarbiaujama su organizuojančia įstaiga – LSMU Kauno klinikomis. Per likusias sausio dienas ir vasario pradžioje esame pasirengę vykdyti antrą vakcinacijos etapą. Tikimės, kad jis taip pat pavyks sėkmingai ir padės užtikrinti didesnį ligoninės personalo saugumą darbe.“

„Baigtą skiepijimą pirmąja vakcinos doze vadiname svarbiu etapu. Žengtas žingsnis COVID-19 epidemijos suvaldymo link. Mes, medikų bendruomenė, labai tikimės ne tik ligoninių personalo, bet ir visuomenės sąmoningumo skiepijantis, nes tik nuo visų sąmoningumo priklausys, ar užkardysime infekcijos plitimą ir paspartinsime karantino pabaigą“, – sako LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė.

„Reikia pasidžiaugti, kad skiepijimas vyko sklandžiai, laikantis grafikų, paskiepyti visi darbuotojai, kurie savo noru buvo iš anksto įtraukti į vakcinuojamųjų sąrašus, išskyrus pavienius atvejus, kai skiepytis sutrukdė liga ar kitos svarbios priežastys“, – pažymi LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė R. Butylkina.

Pasak jos, po pirmosios vakcinos, kurios dar nepakanka susiformuoti imunitetui, buvo pavienių atvejų, kai darbuotojai užsikrėtė COVID-19. Šių darbuotojų revakcinacija atidėta 90 dienų.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA