Stambi Kauno kriminalistų operacija: autodalių verslas dengė nelegalų fabriką | Kas vyksta Kaune

Stambi Kauno kriminalistų operacija: autodalių verslas dengė nelegalų fabriką

Praėjusią savaitę operacijų metu Kauno apskrities policijos kriminalistai kartu su kolegomis iš kitų institucijų sulaikė 5 vyrus, kurie, kaip įtariama, falsifikavo iš užsienio atgabentą alkoholį ir realizavo tūkstančius litrų šių klastočių.

Tyrimo metu gauta duomenų, kad du kauniečiai, anksčiau jau teistas 1980 metais gimęs vyras ir neteistas 1969 metais gimęs vyras, pažeisdami nustatytą tvarką, organizavo didelio kiekio akcizais apmokestinamų prekių – alkoholio įvežimą į Lietuvos Respublikos teritoriją, laikymą ir realizavimą.

Kaip rašoma Kauno apskr. VPK pranešime žiniasklaidai, į Lietuvos Respublikos teritoriją įvežtas alkoholis buvo laikomas logistikos bendrovės sandėliuose, tačiau įmonės dokumentuose apskaitytas, laikomas ir išvežtas kaip automobilių detalės.

Praėjusią savaitę, sausio 13-15 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos Respublikos muitinės kriminalinės tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vykdė operaciją, kurios metu Kaune ir Vilniaus rajone atlikta 15 kratų įmonėse ir pas fizinius asmenis namuose, automobiliuose.

Nelegalus fabrikas / Kauno aprk. VPK nuotr.

Kratų metu rasta ir paimta apie 90 000 litrų įvairių alkoholio produktų, įrangos ir priemonių skirtų stiprių alkoholinių gėrimų klastočių gamybai. Operacijos metu iš viso sulaikyti 5 įtariamieji.

Be anksčiau minėtų kauniečių sulaikyti dar du anksčiau neteisti 1961 ir 1968 metais gimę kauniečiai bei anksčiau teistas vilnietis 1974 metais gimęs vilnietis. Trims sulaikytiesiems skirta kardomoji priemonė – suėmimas 1 mėnesiui. Kitiems – švelnesnės kardomosios priemonės.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. 2 d. (dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis) ir 201 str. 2 d. (dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo). Už nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA