Dėl žodžio laisvės Kauno jėzuitų gimnazijoje – raštas ministerijai – Kas vyksta Kaune

Dėl žodžio laisvės Kauno jėzuitų gimnazijoje – raštas ministerijai

ELTA 2021/01/18 17:38
Kauno jėzuitų gimnazija / Interneto archyvo nuotr.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) prašydamas pradėti tyrimą dėl Kauno jėzuitų gimnazijos vadovybės, kuri esą grasino moksleiviams, veiksmų.

Kaip skelbia žiniasklaida, gimnazijos administracija, grasindama pašalinimu iš mokyklos, uždraudė projektą „Giljožinios“, kuris buvo kuriamas gimnazijos moksleivių. Mokyklos vadovybės nepasitenkinimą sukėlė moksleivių parengta laida apie JAV imperializmą.

G. Paluckas ŠMSM prašo pradėti tyrimą ir aiškintis, ar mokyklos vadovybė neperžengė savo įgaliojimų ribos ir taip nepažeidė mokinių konstitucinių teisių į žodžio laisvę ir laisvą idėjų sklaidą.

„Jeigu mokyklos vadovybė mano, jog Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintos teisės negalioja jos mokiniams, svarstytina, ar valstybė turėtų kaip nors prisidėti prie tokios institucijos finansavimo“, – sako G. Paluckas.

LSDP pirmininkas pabrėžia, kad žodžio laisvė yra esminė ir kertinė. „Žodžio laisvė ir laisva idėjų sklaida neturi amžiaus cenzo. Ji galioja ir žmonėms, kurie nėra pilnamečiai. Konstitucija saugo idėjų, netgi tokių idėjų, kurios kam nors nepriimtinos ar keliančios kontraversiją, laisvą sklaidą“, – teigia G. Paluckas.

Kreipimesi į ŠMSM ir gimnazijos administraciją LSDP pirmininkas sako, kad grasinimai pašalinimu iš mokyklos ir reikalavimai pakeisti publikuotą laidą ypač stebina, nes mokykla neturi jokių įgaliojimų kištis į ten besimokančių asmenų laisvalaikio veiklą.

Laidos vaizdo įrašas, pasak G. Palucko, nebuvo išleistas mokyklos vardu ar ištekliais, o tokiais moksleivių bauginimais siekiama tiesiog užgniaužti mokyklos vadovybei nepatinkančias idėjas.

„Ši neprotinga, neapgalvota, baili ir neatsakinga mokyklos vadovybės reakcija į informaciją veikiau nurodo negebėjimą argumentais apginti savo idėjų ir pozicijų. Viešoje erdvėje pasirodę mokyklos argumentai, esą „anarchistinis“ turinys kažkaip pateisina grasinimus atsiduoda sovietmečiu“, – vertina G. Paluckas.

Kreipimesi į ministeriją ir mokyklos vadovybę G. Paluckas prašo pateikti atsakymus, ar Kauno jėzuitų gimnazijai galioja Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai, kokiais teisės aktais remiantis buvo pareikalauta pakeisti ar ištrinti „Giljožinių“ sukurtą video.

„Ar grasinimas pašalinti iš mokyklos dėl video atitinka galiojančius teisės aktus? Kokių žingsnių mokykla imsis, kad ištaisytų savo padarytas klaidas“,- atsakymų į tokius klausimus laukia politikas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA